На Вінниччині працює центр адаптивного спорту для ветеранів [ Редагувати ]
Спортивні центри, адаптовані для потреб військових після тяжких поранень. Місця, де вони можуть займатися фізкультурою, спілкуватися з побратимами та кваліфікованими тренерами. В Україні створюють такі локації для безбар'єрного дозвілля. Як працюють подібні осередки у невеликих громадах - далі.
У спортивно-оздоровчому закладі у Жмеринці тривають заняття для ветеранів. Кожен виконує дозволені навантаження. Олександр тренує м'язи.
Служити у ЗСУ воїн пішов у 22-му. Через рік був важко поранений. Тривале лікування, згодом реабілітація. Аби відновити фізичну форму, почав займатися спортом. Поруч у залі і його побратими. Разом значно легше адаптуватися до цивільного життя - каже Олександр.
Олександр Бердецький, ветеран російсько-української війни:
Реабілітація і спілкування. В першу чергу - це спілкування, бо спілкування у цивільному житті мені не вистачає. Робота забирає багато часу. Діти забирають багато часу, бо я працюю з дітьми. Я тренуюся зі своїми побратимами тут. Ми в одному підрозділі були. Один з них був мій безпосередній начальник. Командир взводу. Так вийшло.
Заняття тривають під пильним наглядом тренера. У кожного з хлопців спеціально розроблений комплекс вправ.
Володимир Саволюк, тренер-реабілітолог:
У кого яка травма. І це ж не тільки там перелами, а в них ще й тиск. Самі розумієте. Ми вже працюємо з оцією групою з жовтня місяця. Спочатку це були ознайомлювальні тренування. Дуже потрошечки. А зараз вже вони ввійшли в ритм. І працюють.
Тренування - двічі на тиждень. Зала повністю адаптована для потреб ветеранів. Тренажери закупити коштом місцевого бюджету та завдяки участі у грантах. Усі заняття для оборонців – безкоштовні.
Ольга Боровська, заступниця жмеринського міського голови:
В нас є тренер, який є сертифікованим тренером з адаптивного спорту. Ці тренажери є принципово іншими й відрізняються від тих, які можна використовувати, ну скажімо, у звичайних для нас спортзалах.
Окрім спортзалу, тут є басейн і ліфт, який транспортує людей з інвалідністю. А у місцевому парку обладнали майданчик для тренувань на вулиці.
Ольга Боровська, заступниця Жмеринського міського голови:
Сьогодні тут здійснюється робота, зокрема і за допомогою інструктора зі спортивної адаптивної реабілітації. І цей майданчик є доступним для всіх. Тут є два таких специфічних тренажери. Це жим ногами й так званий батерфляй...
Нині у громаді адаптивним спортом займається понад 50 ветеранів. І всі вони кажуть: така ініціатива на часі.
Олександр Бердецький, ветеран російсько-української війни:
Те, що громада створила умови для того, щоб ми займалися - це, безумовно, прекрасно.
Майданчики у громадах створюють в межах соціального проєкту президента "Активні парки – локації здорової України". Програма має допомогти людям з інвалідністю відновити фізичне та ментальне здоров’я.