Активисты начали выкладывать фото жестоких "беркутовцев" в Сеть [ Редагувати ]
Били і потрапили в кадр антигерої Євромайдану. Активісти вважають, що країна повинна знати їх в обличчя. Кого саме, - у сюжеті наших кореспондентів.
Надмірною жорстокістю бійці Беркута відзначились двічі - коли розігнали мітингувальників на Майдані, а потім - розпустили кулаки на Банковій та Інститутській.
Й одразу ж у соцмережах з'явилося фото співробітників спецпідрозділу. Люди підозрюють їх у побитті мирних демонстрантів і журналістів. Відкрили сайт - у перекладі - "Обличчя Беркута". Саме тут розміщують фото і відео.
Артем Афян, юрист:
- Это функция весьма достойная и в том же числе правоохранительные органы путем составления фоторобота обращаются за населением с тем же.
Проте розповідати про підозрюваних в Інтернеті треба надзвичайно обережно. Публікувати будь-які персональні дані - заборонено.
Артем Афян, юрист:
- Все то, что получено в результате взлома почты, взлома аккаунтов - оно не может быть использовано в рамках судебного процесса. Но тем самым вы совершите правонарушение.
Зараз найповніша інформація про підозрюваного в побитті фотографа Рейтера - Гліба Гаранича. Є навіть сімейне фото "беркутівця", його ім'я і прізвище. Чи впізнав свого кривдника - сам Гаранич коментувати відмовляється. Журналіст із Польщі Павло Пененжек постраждав на Банковій. Медики наклали п'ять швів на голову.
Павло Пененжек, журналіст:
- На мене як цей беркутівець напав - в нього також було відкрите обличчя, але все було так швидко, що я не пам'ятаю його. Я не зможу його опізнати. Я можу думати, хто це, але не хочу цього робити, щоб не зашкодити невинній людині.
Павло хотів подати в суд сам. Але тепер журналісти готують колективний позов.
Олександр Перевозник, фотокореспондент:
- Компания будет подавать иск, уже как бы готовятся все материалы, поэтому компания готова идти до конца.
У МВС просять не підганяти події і не підігрівати тему в соцмережах.
Валерій Коряк, начальник ГУ МВС України в м. Київ:
- У нас уже були випадки, коли були претензії і до працівників міліції і ми проводили перевірки і якщо був склад, то вони притягувались до кримінальної відповідальності або до дисциплінарної.
Знайти винних так швидко, як хочуть постраждалі й активісти, не вийде. На це потрібно кілька місяців.
Дмитро Євчин, Сергій Килимник, Новини, телеканал "Інтер"