Сегодня исполняется 100 лет со дня рождения великого кардиохирурга Николая Амосова [ Редагувати ]
Ще про одну видатну особистість нашого часу. Сьогодні виповнюється сто років від Дня народження геніального кардіохірурга Миколи Амосова. Телеканал "Інтер" до цієї визначної дати підготував документальну стрічку "Амосов. Століття". Як рятував, жив і творив легендарний хірург дивіться сьогодні на "Інтері" опівночі. А про історії, які лягли в основу сюжету, - розкаже Олена Мітясова.
Кіровоградська область. Село Копані. Тут живе найстарший пацієнт Миколи Амосова. Олександрові Гончаренку зараз шістдесят шість. На операційний стіл він ліг у шістнадцять.
Олександр Гончаренко, пацієнт Миколи Амосова:
- 63 год - это второй мой День Рождения. Благодаря Николай Михаличу.
Потрійна вада серця - приречений. Оперувати не брався жоден лікар. Ризикнув тільки - Микола Амосов. І ось уже півстоліття - "відремонтоване" хірургом серце - б'ється без збоїв.
Донька Олександра Гончаренка:
- Картошку садить - значит картошку садить, пшено где-то там зерно грузить - он всегда, от никаких тяжелых работ он не отказывался.
До Олександра Амосова їхали з усього Радянського Союзу. Йому вірили і довіряли найдорожче.
Катерина Амосова, донька Миколи Амосова:
- Он получал очень-очень много любви от незнакомых людей, от знакомых и очень -очень много позитива и именно именно любви.
Амосов ніколи не хотів бути хірургом, він мріяв будувати літаки і писати книги. Та доля розпорядилася - інакше. Дев'яносто п'ять тисяч операцій на серці і близько десяти - на легенях. Він був генієм кардіохірургії.
Віртуоз, новатор у медицині. Амосов першим у Радянському Союзі - створив механічне серце, першим ушив у серце мітральний клапан з американської нейлонової сорочки, і першим створив штучний кровообіг.
Сергій Глянцев, керівник відділу історії серцево-судинної хірургії :
- Он закончил одновременно медицинский и технический вуз - немного - немало - дипломная работа - это паровой самолет. А приложение получилось самое-самое конкретное- он создал своими руками аппарат искусственного кровообращения.
В житті Амосова не було вільної хвилини. Він повністю віддавав себе пацієнтам. За врятовані життя не брав подарунків. І завжди казав: оперувати треба так, наче перед тобою твоя мати, брат чи сестра.
Микола Амосов, кардіохірург:
- Не важно чем заниматься товарищи, не важно - важно, чтобы человек, который занимается каким-то делом, вкладывал в это дело всю страсть своей души.
Амосов лікував чужі серця - і про своє геть забув. У сімдесят п'ять років - в нього розвинулася вада сердця. Йому вживили кардіостимулятори - та вони не витримували шаленого ритму життя лікаря. В дві тисячі другому році Амосов помер - від інфаркту.
Олена Мітясова, Ірина Смірнова, Телеканал "Інтер"