ОБСЕ готова выступить посредником между властью и оппозицией [ Редагувати ]
На сьогодні заплановано другу частину засідання ради міністрів ОБСЄ. Представники майже 70 країн приїхали до Києва, щоб підбити підсумки роботи України на чолі міжнародної організації. Про що встигли домовитися у перший день засідання - дивіться в сюжеті наших кореспондентів.
Міністри закордонних справ і делегати з країн Європи, Азії та США - всі зібралися тут, у Міжнародному виставковому центрі - подалі від неспокійного Майдану. Всі розмови - про ситуацію в Україні. Про акції протесту говорить і український прем'єр.
Микола Азаров, прем'єр-міністр України:
- Мы будем делать все, чтобы протесты носили мирный характер. К большому сожалению, к протестам примешиваются отдельные политические деятели, которые используют протесты наших граждан как средство для борьбы с властью. С законной властью. С законным президентом, с законно избранным парламентом. Кстати, ОБСЕ участвовало в президентских и парламентских выборах, и поучили высокую оценку со стороны миссии ОБСЕ. Мы за то, чтобы вопросы власти принимались исключительно на выборах.
Між владою та опозицією має бути нормальне спілкування - наполягає і президент Парламентської асамблеї ОБСЄ.
Ранко Кривокапич, президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ:
- Тут не може бути ніякої альтернативи діалогу між владою та опозицією, владою і народом.
А от чи відправить ОБСЄ до України моніторингову місію, як просили напередодні активісти - президент Парламентської Асамблеї мовчить. Але запевняє: організація готова стати посередником між владою та опозицією.
Олександра Казакова, Ірина Романова, Володимир Дєдов, НТКІ