В Раді створили слідчу комісію для розслідування Іловайської трагедії [ Редагувати ]
Тема війни - була найголовнішою на засіданні Верховної Ради напередодні. За зачиненими дверима, під грифом "секретно". Жодного законопроекту не ухвалили.
Кого слухали, про що говорили і що вирішили - розкаже Ольга Рицар.
Під парламентом - людно. Активісти вимагають люстрації. Втім у Верховну Раду депутати заходять не через центральний вхід.
За зачиненими дверима збираються обговорювати результати і промахи АТО.
Інна Богословська, народний депутат, позафракційна:
- Десь 30-40 відсотків депутатів, які сидять в залі є фактично зрадниками і працюють не на Україну, тому фактично в залі не може бути заслухано таку інформацію, яка треба заслуховувати.
Павло Різаненко, народний депутат, фракція "Удар":
- Ми прекрасно розуміємо, що хоч депутати мають доступ до держтаємниці, але ніхто навіть на закритому засіданні справжньої держтаємниці розповідати не буде.
Вже вдруге міністра оборони Валерія Гелетея народні обранці так і не дочекалися. Він поїхав з Президентом на саміт НАТО до Уельса.
Натомість у парламент прийшли всі міністри і генпрокурор. Звітував про ситуацію під Іловайськом. Та й то - лишень на прикладі одного комбата.
Віталій Ярема генеральний прокурор України:
- Одеським апеляційним за поданням військової прокуратури командир батальйону Прикарпаття був заарештований за якраз самовільне залишення території і зараз ми проводимо відповідне розслідування, встановлюємо обставини цього кримінального правопорушення.
Без зайвих вух перед депутатами звітували керівники генштабу Збройних Сил України, штабу АТО та силових структур.
Як боротися проти російської агресії, забезпечувати переселенців і подолати економічну кризу. Лише запитання і відповіді. І жодного законопроекту.
У результаті вирішили створити тимчасову слідчу комісію, аби з’ясувати обставини трагедії під Іловайськом. Ініціювали депутати і введення воєнного стану.
Зібрали підписи, та не проголосували. Кажуть, Турчинов запевнив - Президент домовиться з Путіним про мир.
Андрій Сенченко народний депутат, фракція "Батьківщина":
- Для того чтобы мы не лишили его этой возможности, все таки сегодня решили не голосовать это решение.
Олег Тягнибок, лідер фракції "Свобода":
- В мене склалося таке враження, що фракція Свобода більше ніколи не буде підтримувати рішень, щоб парламент проводив свої засідання у закритому режимі. Ми нічого нового, чесно кажучи, не почули.
Кадрові зміни в силових структурах - не обговорювали. Мовляв, будь яка інформація про відставку міністра оборони - це черговий фейк від російських спецслужб.
Ольга Рицар, Катерина Лисенко, Вадим Свірідонов і Іван Єрмаков, Новини, Телеканал "Інтер".