Володимир Гройсман: Україна ніколи не була і не буде агресивною державою [ Редагувати ]

Російська пропаганда лякає мешканців невизнанної Приднестровської республіки ймовірним нападом України.
Але Україна ніколи не була і не буде агресивною державою.
Бо головне завдання країни - побудувати європейську Україну, провести реформи і повернути Донбас та Крим.
Так вважає віце-прим'эр міністр Володимир Гройсман, про це він розповів в інтерв'ю "Подробицям тижня".
Багато хто каже, що Донецьк повинен стати не тільки політичним але й економічним Придністров’эм. Що ви скажете?
- Сіра зона, чорна не важливо. Єдине спільне, що ті люди, які живуть на цих територіях, вони кинуті, вони відчувають великі страждання, щось подібне відбувається на Донбасі. Єдине що я хочу сказати, що Україна ніколи не була агресивною державою. Жодного разу цього не було і не буде.
Але в Придністров’ї бояться, що Україна нападе.
- Це абсурд, ніколи ми не несли зла і нести не будемо, ми хочемо миру, ми розуміємо, що на теріторії Донбасу сьогодні страждають люди, виною тут не є Україна, виною є північний сусід, якщо можна так сказати, оскільки від сусіда очікуєш добра, а тут інша ситуація.
В випадку з Хорватією важливу роль грала підтримка Євросоюзу. Ми можемо розраховувати на таку підтримку?
- Я думаю, ми вже її маємо і маємо робити свій власний українській шлях, який повністю завершить пострадянській період і відкриє нову сторінку європейської України в якій ми зможемо побудувати нормальне життя в якому ми зможемо вирвати з полону агресії вбивств, страждань український Донбас, а точніше людей які живуть на Донбасі.
Зрозуміло, що немає відповіді на ці питання. Але це наш шлях і ключова фраза - ми переможемо обов’язково, оскільки правда на нашому боці, ми ніколи нікому не несли агресії.
Український шлях буде особливим?
Я думаю що він буде особливим і дуже чіткою відповіддю майбутнім агресорам з точки зору що агресії і вбивствам в нашому світі не має місця і всі мають це усвідомлювати.
Сьогодні грати м’язами тому що в когось армія більш сильна, більш крупна це неправильно, тому що є дух людський який зламати дуже важко. Якщо на початку комусь здається що він може все і він все могутній то с певним періодом часу він розуміє що це не так.
А щодо грузинського варіанту?
Я думаю, що план який є, він був спрямований руйнування України, а ле не вийде, Україна дуже сильна і нам треба рухатись с точки зору європейської інтеграції. Тому що не реформована країна це легка здобич.
Ми продемонструємо росіянам що сталося і як можна жити. З іншої сторони, люди із Росії кажуть, що російські війська агресивно зайшли в України і це тільки початок. Це лож яку вже неможливо скрити.