У пошуках німецьких інвестицій [ Редагувати ]

Стосунки з країнами ЄС налагоджують не лише пiд час зустрiчей на найвищому рiвнi. Передусiм, це повсякденна робота дипломатiв. Скажiмо, новий український посол у ФРН Сергiй Фаренiк, тiльки його призначили, вирушив у подорож Нiмеччиною. Вивчити країну i на власнi очi побачити сфери, де ще є, так би мовити, невикористанi резерви.
Любек - портове мiсто на пiвночi Нiмеччини, столиця нiмецьких марципанових цукерок та осередок пiдвищеної цiкавостi до українського бiзнесу. Пiсля того, як в Українi почала працювати велика нiмецька фiрма "Леонi", тутешнi бiзнесмени пильнiше придивляються до схiдного ринку. Поки що - споглядаючи з рiдного Любека за допомогою мiсцевої торговельно-промислової палати та українського посольства. Так само й сусiди з Гамбурга.
А от багато бiзнесменiв iз мiста Бохума, що розташований пiвденнiше, в Українi вже побували. Бохум - побратим українського Донецька. I, в певному сенсi, - приклад. Культурний центр на околицi колись був звичайною фабрикою. Тут ранiше розмiщувався цех, а тепер вiдбуваються лiтературнi читання. На iнших майданчиках здiйснюють театральнi проекти. З останнього - вистава французьких майстрiв пiд девiзом "усе має бути вiдкрито". Тому глядачi можуть зазирнути i за лаштунки, i до вбиральнi.
9 рокiв тому фабрику довелося зачинити через нерентабельність. У Рурськiй областi, колишнiй промисловiй зонi, таких об'єктів чимало. Обладнання винесли, провели опалення, i тепер тут завжди аншлаг. Така доля спiткала багато фабрик та заводiв. Вижили найсильнiшi.
Мiсто Ессен. Енергетична столиця рурської областi. Всi важливi пiдприємства цiєї галузi знаходяться тут. Останнiм часом вони шукають нових постачальникiв енергiї. Зокрема, в Українi в режимi iнвестицiйних проектiв. Вони нам нове обладнання, ми - електроенергiю. Розрахунок протягом 7-10 рокiв.
Сергiй Фаренiк, посол України в Нiмеччинi: "Iнвестицiї в Україну - це створення робочих мiсць у Нiмеччинi, створення робочих мiсць, що в Німеччині пiсля розширення ЄС є дуже актуальним".
Зауважують нiмецькi бiзнесмени в Українi й iншi принади.
Удо Фьолькер, вiце-президент АТ "Ферросталь": "Україна для нас дуже цiкава як експортер, з якiстю все до ладу, нам подобаються цiни. Ми можемо в України купувати - сталь та кораблi дуже вигiдно купувати".
Вкладати грошi в Україну готовий i нiмецький уряд.
Бонн - колишня тимчасова столиця ФРН із залишками урядових установ. Щоб мiсто зовсiм не занепало, деякi мiнiстерства залишили тут повнiстю, ще кiлька - частково. Нiмецьке мiнiстерство економiчної спiвпрацi i розвитку зазвичай опiкується закордонними проектами. Українi цього разу урядовцi запропонували 8 мiльйонiв у євровалютi на модернiзацiю гiдроелектростанцiй. Якщо ж зауважать, що країна й надалi швидко розвивається, вкладатимуть грошi i в iншi проекти. Кажуть - вiддадуть навiть грошi, що призначалися для африканських країн.
Франкфурт. Колишня переправа франкiв через Майн, що згодом перетворилася на мiсто, майже зовсiм знищене за часiв другої свiтової, тепер - банкiвська столиця Європи.
КФВ. Кредитна установа з вiдбудови. Банк, що, зокрема, кредитує проекти в Центральнiй та Схiднiй Європi. В Українi протягом останнiх 10 рокiв КФВ здiйснювала програму "Трансформ", 2003-го вона завершилася. Наразi нiмцi з українцями шукають iнших форм спiвробiтництва. Пiд час останнiх мiжурядових консультацiй український президент та нiмецький канцлер пiдписали угоду про спiвпрацю у фiнансовiй галузi. Тепер її має ратифiкувати парламент. Тодi КФВ видiлить ще грошей i допоможе надалi приводити до ладу українську економiку.