В Німеччині прийнято закон про імміграцію [ Редагувати ]

Питаннями впорядкування потоку мiгрантiв переймаються не лише в Китаї та Українi. Над цим кiлька рокiв поспiль билися й нiмецькi полiтики. Урештi-решт, досягти консенсусу таки вдалося. Його наслiдком став закон, що його ухвалив Бундестаг.
"Ласкаво просимо до Нiмеччини! Утiм, не ображайтеся, спочатку ми повиннi перевiрити, чи не загрожуватиме ваше перебування в країнi нацiональнiй безпецi". Так, двома реченнями, можна переказати змiст нового закону про імміграцію.
Над документом нiмецькi полiтики ламали голови бiльш, як три роки. Адже, хоч як це парадоксально, в країнi, яка за кiлькiстю iммiгрантiв лiдирує в Європi, закону про iммiграцiю досi не було, а iммiграцiйна полiтика базувалася на нормах, ухвалених ще за Бiсмарка. Тобто, на стале переїхати до Нiмеччини мiг лише той, в чиїх жилах текла нiмецька кров. Оце й усе.
Втiм, з часiв Бiсмарка багато що змiнилося. До країни потягнулися тисячi шукачiв роботи, кращої освiти, та й взагалi - кращого життя. А пiсля 11-го вересня в американських та європейських полiтикiв з'явився новий головний бiль - як контролювати всiх, хто приїздить до країни. Як вiдсiяти вже на кордонi потенцiйних терористiв i тих, хто може становити загрозу нацiональнiй безпецi. За таких умов без дiєвого iммiграцiйного законодавства - не обiйтися.
Нiмцям закон про iммiграцiю дався важко. Урядова коалiцiя та опозицiонери нiяк не могли знайти золоту середину. Закрити кордони i нiкого не пускати Нiмеччина не може. Країнi потрiбнi iммiгранти. 50 тисяч щороку.
Рита Зюсмут, голова парламентської комiсiї з питань iммiграцiї: "Нiхто не каже, що iммiграцiя вирiшить проблему старiння нацiї. Але вона допоможе у цьому. Ми мусимо визнати, що імміграція - це фактор, який збагатить нацiю. I ще один момент - якщо іммігранти не вiдчуватимуть, що вони потрiбнi країнi, ця країна не буде їх приваблювати".
Втiм, iммiгранти теж мiж собою рiзняться. Узяти хоча б Метiна Каплана, бiльш вiдомого як "халiф iз Кельна". Отримавши в Нiмеччинi статус полiтичного бiженця, вiн розгорнув активну дiяльнiсть. Заснував екстремiстську органiзацiю "Держава Халiфат". Iз Нiмеччини Каплан закликав побудувати у Туреччинi iсламську державу на зразок Iрану i прилюдно намовляв своїх прибiчникiв убити його полiтичного суперника - Халiла Iбрагiма Софу. Органiзацiю згодом заборонили, а самого халiфа на 4 роки посадили до в'язниці. Втiм, вигнати халiфа з країни не могли. Не було такого закону. До того ж нiмецькi служителi Фемiди побоювалися, що в Туреччинi халiфа катуватимуть. Лише кiлька мiсяцiв тому суд Мюнстера винiс ухвалу про депортацiю Метiна Каплана до Туреччини. Того ж дня Каплан зник, i полiцiя майже тиждень не мала спокою, розшукуючи його по всiй країнi.
Клаус Штеффенхаген, представник полiцiї: "До винесення вироку ми не слiдкували за Метiном Капланом. Ми не мали права. Закон цього не передбачає".
Тепер все буде iнакше, запевняють нiмецькi полiтики. У новому законi вдалося поєднати поняття "iммiграцiя" та безпека". Тепер кожного, хто викличе недовiру правоохоронцiв, негайно депортують. Першi кандидати на повернення на батькiвщину - iноземцi, яких пiдозрюють у зв'язках з терористами i якi пропагують расову чи релiгiйну нетерпимiсть. Апеляцiю пiдозрiла особа зможе подати тiльки в одну iнстанцiю - Федеральний адмiнiстративний суд. Його вердикт i буде остаточним.
Що до іммігрантів, якi не загрожують нацiональнiй безпецi, - для них усi дверi вiдкритi. Нiмеччина, незважаючи на високий рiвень безробiття, потребує квалiфiкованих кадрiв. Насамперед - у царинi високих технологiй. Понад 70 тисяч робочих мiсць - вакантнi. I не тому, що нiмцi не хочуть працювати - просто у них немає необхiдної пiдготовки. Цi посади i обiйматимуть iноземцi, якi дiстануть право на довготривале перебування в країнi.
Схема така - якщо на якомусь пiдприємствi є вакансiя, на яку не претендує громадянин Нiмеччини, на неї беруть працiвника з iншої країни ЄС. Якщо ж такого не знайдуть, то на цю посаду вже може претендувати громадянин країни, яка не входить до Євросоюзу. Бiльше прав матимуть i студенти-iноземцi. По завершеннi освiти вони зможуть залишитися працювати в країнi. Правда, пiд час навчання за ними будуть пильно спостерiгати - як вчилися i скiльки занять прогуляли. Бiльш захищеними вiднинi будуть i бiженцi, яких на батькiвщинi переслiдували через статеву орiєнтацiю.
Новий закон набере чинностi вже з 1сiчня. А тим часом - ласкаво просимо до Нiмеччини. Просто ласкаво просимо.