Камала Гарріс за тиждень збільшила відрив від Трампа [ Редагувати ]
Камала Гарріс стрімко наростила свій рейтинг за підсумками передвиборчої конвенції демократів, яка весь цей тиждень відбувалася в Чикаго. Результат очікуваний, адже партійний зʼїзд завжди дає і телеефіри у прайм-тайм, і перші сторінки газет, і, відповідно, збільшення показників. Але наскільки великим є розрив? І чи не буде зниження, коли зійде ця "інформаційна хвиля"? Наш спеціальний кореспондент Дмитро Анопченко працював на чиказькому зʼїзді демократів, бачив усе на власні очі та розповість деталі.
Коли тебе весь тиждень безперервно показують в новинах - це може творити дива. Увага преси і виборців дала свій результат: якщо ще тиждень тому обидва кандидати (що Гарріс, що Трамп) йшли "пліч-о-пліч", свіжі цифри соціологічних опитувань показують, що нині Камала таки вирвалась вперед.
За даними одразу 133-х опитувань громадської думки, соціологи вивели середній показник. Гарріс зараз підтримують 49 з половиною відсотків виборців, Трампа - майже 46. Розрив не критичний, не вирішальний, але він є.
Хваляться демократи і телевізійними рейтингами. Остання статистика показує, що фінальний день зʼїзду на різних платформах подивилися понад 26 мільйонів американців. І це на 820 тисяч глядачів більше, ніж було у республіканців, під час їхньої виборчої конвенції у Мілуокі. Секрет тут простий - ставка на соцмережі. Уперше в історії одразу 200 найпопулярніших інфлюенсерів отримали акредитації і можливість бути в Чикаго.
Що цікаво - Камала Гарріс весь час цієї кампанії не давала жодних інтервʼю. І лише в дні зʼїзду погодилася тільки на три розмови, але не з журналістами, яких тут навіть не сотні, а тисячі, а з блогерами. Здивуєтеся, але навіть в залі для блогерів влаштували спеціальний подіум, він винятково для тих, хто працює не на ТБ, а у соцмережах.
А в самій команді журналістам зізнаються (я це теж чув під час зʼїзду) - мовляв, ці вибори не змагання ідей чи принципів. Це змагання двох особистостей. Їхнє завдання - просто мобілізувати тих, хто проти Трампа. І вся ця кампанія - про вибір емоційний, а не політичний. Тому і звертаються більше до емоцій, а отже, часто немає конкретики, якими будуть рішення з тих чи інших питань. Зокрема, з України. Я питаю про це Ненсі Пелосі.
Під час цього перехідного періоду у США - Україна має продовжувати воювати, Україна також потребуватиме допомоги Америки. Як ви вважаєте: критично важливі кроки, як-от надання Києву далекобійної зброї - зробить ще адміністрація Байдена, аби завершити те, що почали, чи нам вже чекати, як оберуть Камалу?
Тут я не скажу, що саме робити. Просто запевню, що в України багато друзів у Конгресі і вони закликають зробити це, і чим швидше, тим краще. Але обидва політики - і Джо, і Камала мають спільне розуміння, що Україна має перемогти! І ми дослухаємося до українців, коли вони кажуть, що саме США мають ще зробити, щоби ви виграли цю війну і щоб все це насильство нарешті закінчилося. Адже це боротьба України і за себе, і за всіх нас.
Отже, політик переконує, що в разі приходу у Білий дім команди Гарріс, характер підтримки не зміниться. Ймовірно, навіть стане суворішою щодо москви.
Мільйони глядачів бачили цю яскраву картинку у фіналі зʼїзду - аплодисменти, емоції, 100 тисяч червоних, синіх і білих повітряних кульок, які падають на сцену з даху Юнайдет-арени.
Ну, і майже ніхто не бачив моменту, коли щасливі і натхненні делегати партійного зʼїзду демократів розʼїхалися, залу приводили до ладу, і з кульок, які тільки-но були символом тріумфу, буденно і безжалісно випускали повітря. І для демократів зараз важливо, щоб і зростання рейтингів, яке очікувано дав цей політичний тиждень, не здулося так само, як повітряна кулька.
Тим більше, що і Трамп наступає на пʼяти. І його домовленість із незалежним кандидатом Робертом Кеннеді, який не виходить з перегонів, але знімає свою кандидатуру там, де він забирав у Трампа голоси, здатна змінити розклад сил. Зокрема, і у мінливих штатах, де і вирішуватиметься доля цих виборів. І нехай це додасть 1-2 відсотки, але ж і вони можуть стати вирішальними!
Увагу людей в наш час так легко переключити: отже, і рейтинг, який дала Камалі ця увага - досить нестабільний.