Майбутня угода України і США: стали відомі деталі [ Редагувати ]

Україна і США можуть підписати угоду про корисні копалини протягом найближчої доби. Про це сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телемарафону.
Він підтвердив раніше оприлюднену інформацію ЗМІ про те, що перший віцепрем'єр Юлія Свириденко вирушила до Вашингтона. Наразі допрацьовуються остаточні деталі угоди.
Як тільки будуть доопрацьовані всі остаточні деталі, найближчим часом, я сподіваюся найближчої доби угода буде підписана і ми отримаємо перший крок.
Він уточнив, що опрацьовуються технічні деталі, але всі принципові моменти уже погоджені, а уряд зібрав погодження тексту в основних міністерствах.
Уряд буде готовий в будь який момент, як тільки буде вже остаточна інформація від наших колег з Вашингтону, затвердити угоду, - запевнив він і додав, що після цього буде потрібно підписати ще дві технічні угоди про створення Інвестиційного фонду інвестицій і його фінансування та наповнення.
Глава уряду запевнив, що після низки консультацій зі США, угода стала "максимально партнерською":
- інвестиційний фонд буде створено в Україні з розподілом 50/50 часток управління (по три представника від сторін) і часток внесків сторін;
- внески будуть здійснюватися в грошовій формі;
- американська сторона зможе розраховувати нову військову допомогу як внесок до фонду;
- Україна зберігає контроль над усіма ресурсами (надра, інфраструктура, природні ресурси), а внесок робить з нових ліцензій і нової ренти на корисні копалини;
- фонд продовж 10 років буде інвестувати в розвиток і відновлення України (як капітальні інвестиції у створення підприємств, так і угоди про викуп продукції українського виробництва), а після того за домовленістю сторін прибутки зможуть розподілятися;
- угода звільняє сторони, які діють в межах цієї угоди від оподаткування і від мит;
- американська сторона бере на себе зобов'язання залучати інших міжнародних партнерів і приватний бізнес до роботи за підтримки цього фонду;
- суперечки в рамках угоди вирішуються шляхом взаємних консультацій.
Жодні борги, жодна допомога, яка надавалася Україна до підписання угоди, не є предметом цієї угоди, - зазначив глава уряду і висловив думку, що угода зі США не суперечить майбутньому вступу України в Євросоюз і євроінтеграційним зобов'язанням.
Раніше ми писали про те, що Трамп вважає, що путін не планує захоплювати всю Україну.