Учитель физики с Буковины придумал уникальный календарь [ Редагувати ]
2012 рік світ може зустріти вже за новим календарем. ООН розгляне нові варіанти систем літочислення. Пропозицій декілька. За однією з них, рік починається у неділю, а в тижні з'являється додаткова субота. Ще один варіант - так званий "Симетричний календар", кожен місяць у якому розпочинається з понеділка, а кількість днів у лютому, травні, серпні та листопаді збільшується до 35. А от на Буковині - є свій "Вічний календар". Його ще 10 років тому вигадав учитель фізики. Патент винахіднику видали, проте впроваджувати новацію у життя не поспішають.
Вчитель фізики районної школи вигадав та запатентував вічний календар. Тепер от намагається переконати чиновників, що винахід цей - річ корисна, а головне - економна.
Олександр Макарчук пояснює - сучасний Григоріанський календар щороку "губить" по кілька секунд. Його ж винахід - більш точний. У вічному календарі - 13 місяців. Між серпнем і вереснем з'являється ГРИБЕНЬ. Кожен місяць має по 28 днів. І усі починаються в понеділок.
Олександр Макарчук, автор вічного календаря:
- Надзвичайно легко запам’ятати, який день буде 1-го числа будь-якого місяця. Це - понеділок.
"Вічний календар" полегшить життя передусім бухгалтерам - вираховувати кількість відпрацьованих годин із цим календарем значно простіше, переконана дружина винахідника.
Лідія Макарчук, дружина винахідника:
- Він поїхав у Київ, там його запатентувати і сказали: чоловіче, якщо тобі удасться цей календар, щоб він увійшов у дію, ти получиш Нобелівську премію.
Академік Василь Балух із різноманітними календарями працює давно - спеціалізується на античній історії. Каже, у винаході Сторожинецького вчителя раціональне зерно є. Та навряд чи світ готовий до "календарних змін".
Василь Балух доктор історичних наук:
- Це буде повний колапс абсолютно. І важко вивчити хронологічну таблицю подій у всесвітній історії, напевно, ще треба буде знаходити переписувачів, щоб переписували по-новому всю історію.
Та Олександр Макарчук переконаний - його вічний календар стане таки повсякденним. І вже звернувся у Міжнародний астрономічний союз та Світову асоціацію календарів. Проте там розглядають лише листи від перших осіб держави. В Україні ж фізику відписують - проштовхуйте свій винахід самі.
Олена Цинтила, Максим Соколик, "Новини", телеканал "Інтер", Чернівецька область