60 лет назад в Москве появилась первая телестудия [ Редагувати ]
Телевізійний ювілей. 60 років тому у Москві була створена центральна студія телебачення. Звідти почали вести регулярні телеефіри - спершу двічі на тиждень, потім щоденно, по 2 години. Про світанок радянської телевізійної ери - Галина Скибньовська.
Перші телевізори, доступні для широкого споживача, називалися КВН-49.Вони коштували третину середньої радянської зарплати. Тим, хто їх купував, треба було готуватися до щоденних відвідин сусідів.
Алла Данько, диктор центрального телебачення:
- Экранчик был ужасно маленький, у кого не было линзы - смотреть конечно было как в микроскопе, но если была линза, наполненная глицерином или дистилированой водой, то, в общем, вполне, вполне…
Партійна еліта не зразу оцінила роль телебачення. Леонід Золотаревський, який у цій сфері працює вже понад 60 років, вважає, влада змінила своє ставлення після одного випадку: якось ведучий програми "Вечір веселих запитань" запропонував приз першому глядачеві, хто прийде на студію у валянках та з фікусом у руках. Несподівано зібралася ціла юрба.
Леонід Золотаревський, власник звання "Легенда вітчизняної журналістики":
- Подошедшие стали спорить, кто первый, и в результате люди стали падать со ступенек лестницы. Эфир закрыли в этот же момент. После этого партийные органы стали интересоваться, что это такое это телевидение?
Відтоді влада намагалася контролювати телебачення. 60-ті - ще були ерою прямих новинних ефірів, у 70-х усе вже наперед записано і зрежисовано.
- Добрый вечер, товарищи! Добрый вечер! Сегодня в москве...
Жодна програма не могла вийти в ефір без дозволу цензора.
Алла Данько, диктор центрального телебачення:
- Когда выпуск весь сверстан, оттрактован, и его уже посмотрело руководство и естественно его посмотрел цензор и прочитал цензор, должна была появится пометка о том, что все это просмотрено.
На думку Алли Данько, яка понад 10 років вела головну програму СРСР "Час", сучасне російське телебачення не надто відрізняється від тодішнього. Тільки тепер, попри владу та головного редактора, на зміст програм впливає також телевізійний рейтинг.
Галина Скибньовська, новини, російське бюро телеканалу "Інтер"