Киевские художники протестуют против постройки жилого массива [ Редагувати ]
Будівельний конфлікт у Національній спілці художників. Керівництво цієї організації почало зносити у столиці старі майстерні, щоб дозволити інвесторам побудувати житловий масив, а в ньому і нові майстерні. Втім, самі художники вгледіли в цьому намагання спілки заробити на продажу квартир. І вирішили разом із місцевими мешканцями протистояти будівництву. Тему продовжить Антон Нечипуренко.
60 років митці та їхні учні в цих стінах проводили творчі вечори і працювали. Тепер ця будова немов осиротіла. Майстерні поруч знесли за кілька днів. На лісову галявину заїхала будівельна техніка, територію огородили і поставили охорону. Директор будфірми пояснив:
Невдовзі з'ясували і хто замовник будівництва житлового комплексу. У Спілці художників України пояснили: за рахунок інвестора хочуть звести нові майстерні - в центрі кварталу. Втім, мешканці садиб довкола у такі наміри не вірять. Та й багатоповерхівки бачити тут не хочуть.
Юрій Врублевський, місцевий мешканець:
- Обманюють - що кажуть, що будуть давати майстерні. Ніхто їм нічого не буде давати. Ми більш ніж впевнені.
Митці тим часом з'ясували, що історичне "братське" поховання - близько 30-ти жінок та дітей, що загинули тут у війну - звідси теж приберуть.
Столична влада заявляє: про такі наміри навіть не чули, а дозволу на будівництво тим більше не надавали.
Іван Алєксєєнко, заступник начальника інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві:
- На сьогоднішній день в інспекції відсутнє будь-яке повідомлення або ж зареєстрована декларація, або ж наданий дозвіл на проведення вказаних робіт.
Володимир Зінченко, заступник голови Національної спілки художників України:
- Це неправда. От я, дивлячись в об'єктив, вам кажу, що це - неправда. Бо в нас же є документ, що підтверджує, що ми здали це. - Ну то покажіть його! - Я шо, ношу його з собою?!
Попри припис міської влади зупинити будівництво, на ділянку провозять і намагаються встановити "тичасівку". Щоб перешкодити, місцеве населення і художники прориваються через охорону.
Андрій Хасанов, директор фірми забудовника:
- Домик этот предназначен для отдыха охраны. - Вам мало домиків? Навіщо вы ломаєте домики? Ви демонтували два домики капітальних і привозите сюди маленькую битовочку. Я не бачу логіки в ваших словах.
Діалогу не виходить. Тож місцеві мешканці обіцяють і вночі чатувати тут, щоб будівництво не відновили.
Антон Нечипуренко, Олексій Стеченко, Новини, Телеканал "Інтер".