Волонтери керуватимуть безпілотниками для армії (відео) [ Редагувати ]
Їх називають дрони, квадрокоптери або безпілотні летальні апарати. Під час війни вони не просто полегшують виконання військових операцій, а бережуть життя вояків.
У Національної гвардії - з'явиться власна ескадрилья безпілотників. Таку обіцянку дав глава МВС - Арсен Аваков на своїй сторінці в соцмережі.
Щоправда, офіційно, в Нацгвардії цю інформацію, поки що не коментують. Наші кореспонденти намагались роздивитись справжнього дрона з усіх боків.
На цих кадрах український безпілотник Фурія допомагає знаходити і знищувати вогневі точки бойовиків. Фурія і подібні апарати - сконструйовані українськими умільцями. Незабаром у підрозділах Нацгвардії працюватиме ескадрилья таких дронів. Їх для гвардійців уже збирають волонтери.
Юрій Касьянов, волонтер громадської ініціативи "Армія SOS":
- В настоящий момент у нас заложена покупка и сбор комплектующих десяти - мы каждый день увеличиваем количество - аппаратов. У нас стоимость получается в районе 5000 долларов.
Юрій Касьянов та його однодумці, одними з перших в Україні створили, а потім застосували саморобні безпілотники в зоні АТО. Ці апарати зібрані з деталей, які є у продажу. Бувають двох видів - вертольоти-квадрокоптери - радіус дії - десять кілометрів. І ці літаки-монокрила - літають на 40-50 кілометрів.
Дмитро, волонтер-пілот:
- Они летают на автопилоте - мы задаем точки. Но если нужно перейти на ручное управление - в экстренном режиме - тогда управляем мы. Обучились если квадракоптером примерно за два дня. То самолет-крыло нужно неделю минимум.
Звичайно, ці апарати відрізняються від промислових безпілотників Ізраїлю чи США. Ті здатні перебувати у повітрі по дві доби, і можуть не тільки вести розвідку - але і знищувати цілі.
Коштують вони від семисот тисяч до 10-ти мільйонів доларів за одного. Але створити безпілотники, здатні завдавати ударів - нешвидка справа для цілого конструкторського бюро.
Тому поки що всі охочі допомогти армії звертаються до умільців-волонтерів. У Мін'юсті заявили - до кінця тижня для сил АТО замовлять - кілька літаків-розвідників.
Павло Петренко, міністр юстиції України:
- Спільно з громадськістю, спільно з адвокатськими об’єднаннями та бізнес середовищем, що працюють з нами, ми вирішили допомогти нацгвардії. До кінця тижня будуть закуплені 5 безпилотників.
Але коли ці апарати з'являться на території АТО - поки невідомо. Достатньої кількості операторів для них ні у нацгвардії, ні у армії - поки що немає.
Руслан Смещук, Вадим Ревун, ТК "Інтер".