Роман Безсмертний: Продукти в Білорусі не контролюють на радіацію [ Редагувати ]


Білорусь залишила без дозометричного контролю територію, що прилягає до Чорнобильської зони. Там вирощуюється продукція, що присутня і на українських прилавках.
Також цікавим є факт, що посольства, які знаходяться в Білорусі, не використовують місцевих продуктів. Про це в інтерв'ю "Подробицям тижня" розповів колишній посол України в Білорусі Роман Безсмертний.
Що відбувається з контролем радіоактивного забруднення в Білорусі?
- На територіїї, про яку я кажу, в Білорусі взагалі ніякого контролю дозометричного не проводиться. Якщо українська територія, яка знаходиться в 30-ти киломитровій зоні - третя, четверта зони, постійно підлягає моніторингу, то територія, яка в перші дні, тижні і місяці зазнала найбільшого забрудненя, як ви пам'ятаєтея, тоді вітер тягнув все це на північ, то ця територія не підлягає моніторингу.
Відповідно, імпорт, особливо сільскогосподарської продукції, яка виробляеться на тій територіі, наголошую - особливо Гомельскої області і територіїї, які прилягають до Чорнобільскої зони, до Прип'яті, вона несе в собі загрозу радіоактивного забруднення.
Невже продукція, що постачається в Україну з цих областей, неякісна?
- Наведу вам такий факт: більшість посольств, що знаходяться в Мінську, не використовують місцевих продуктів, завозячи їх із Вільнюса. Ци не є це аргументом, серьозним аргументом, щоб задуматися над цим питанням? Білорусь немає обмежень ні правових, ні організаційних, ні дозометричних по використанню продукціїї, яка вироблена на цій територіі.
Це молоко, масло, м'ясо, овочі, фрукти, які на цій територіі виробляються, вирощуються. Існує негласна вказівка: продукція, сировина, яка зібрана на цій території, долями розвозиться по всій території і фрагментами вкраплюється на підприємствах в іншу продукцію для того, щоб мінімазувати це радіоізотопне забрудненя, яке може бути.