Цигарка без меду [ Редагувати ]

Нiмцi запропонували ноу-хау в боротьбi з такою шкiдливою звичкою, як куріння. З iнiцiативи урядовцiв в iнтернетi оприлюднено перелiк речовин, якi додають у цигарки. Без них, переконанi чиновники, палiння не буде таким приємним. А можливо й викличе вiдразу.
Заборонити додавати у цигарки какао, ванiль, шоколад, мед, масло, вiск, рослиннi ароматизатори i т.д. - словом, насамперед тi додатковi речовини, якi роблять палiння приємним - нова пропозицiя Мiнiстерства охорони здоров'я Нiмеччини. Цi самi додатковi речовини, на думку чиновникiв, спричиняють онкологiчнi захворювання, коли нагрiваються до певної температури. Щоправда, науково це ще не доведено.
Марiон Касперс-Мерк - приклад для молодi та пiдлiткiв. Принаймнi, вона так вважає. У 13 почала палити, у 22 свiдомо кинула. Тепер Марiон вже доросла i обiймає посаду спецiального уповноваженого уряду з питань боротьби з наркозалежнiстю, якою вважає й звичайне палiння. Саме тому Касперс-Мерк вирiшила боротися не лише iз зiллям, а й цигарками. Друге вийшло краще.
Марiон Касперс-Мерк, уповноважений нiмецького уряду з питань боротьби з наркозалежнiстю: "Ми досягли успiху, адже молодi курцi бiльше не палять. Палити - це вже не круто. Ми досягли цього за допомогою законодавчих засобiв".
Касперс-Мерк була одним з iнiцiаторiв введення додаткового податку на тютюнову продукцiю. Пачка почала коштувати 4 євро. Кiлькiсть неповнолiтнiх курцiв цигарок зменшилася на 8 вiдсоткiв, а от коноплi - збiльшилася.
Марiон Касперс-Мерк, уповноважений нiмецького уряду з питань боротьби з наркозалежнiстю: "Мене хвилює одна рiч: все бiльше молодi палить коноплю, все бiльше пiдлiткiв прагнуть її спробувати".
Утiм, як надалi боротися зi згубними звичками нiмцiв, Касперс-Мерк знає напевне. По-перше, виховувати вiдомих людей, аби не надавали молодi поганий приклад. По-друге, не дозволяти рекламувати вироби з тютюну у друкованих виданнях, на радiо, в iнтернетi та пiд час рiзних заходiв, примiром, спортивних змагань. Щоправда, подiбна заборона вже iснує у Францiї, але кiлькiсть молодi, що палить, там найбiльша в Європi.
I врештi-решт, вважають у Мiнiстерствi охорони здоров'я, потрiбно зробити так, щоб людям бiльше не хотiлося палити. Аби вплинути на курцiв, було пiдготовлено перелiк усiх речовин, котрi додають у цигарки. Його можна знайти на сайтi Мiнiстерства захисту прав споживачiв. Усього 1 147 сторiнок. Утiм, курцi кажуть, вони й без того усвiдомлюють, що мають згубну звичку, але врятувати їх навiть таким чином навряд чи вдасться.
Німка: "Я палю сама, i не дуже прагну кинути. Хоча, через цi смаковi добавки у цигарках... Через них, звичайно, палиш бiльше".
Німець: "Я, як ви бачите, належу до курцiв. З одного боку, я думаю, це добре, якщо заборонять додатковi речовини, котрi роблять палiння приємним. Але, якщо подумати про тих, хто викурює вдень по 30-40 цигарок... Їм буде нелегко".
На заклик Мiнiстерства охорони здоров'я вже вiдгукнувся один з найбiльших виробникiв тютюнової продукцiї. Звичайно, необхiдно провести дослiдження i додатковi речовини заборонити. Але не всi. Лише надто шкiдливi для здоров'я. Бо, з рештою, тодi цигарки бiльше не будуть цигарками. Адже папiр та фiльтри - це теж додатковi речовини. Утiм, не варто забувати, що цiлком безпечних цигарок, просто не iснує - зауважив наостанок речник компанiї.