У Чернівцях відбувся благодійний фестиваль "Брама Черна" [ Редагувати ]
У Чернівцях відбувся благодійний фестиваль "Брама Черна". Його мета - зібрати кошти на потреби буковинської 107-ї бригади. Відвідувачі патріотичного заходу мали змогу взяти участь в аукціоні, побачити виставку військових автівок та скуштувати козацьку кухню. Окрім цього, ще й отримати навички з тактичної медицини. Ольга Лучек докладніше.
Картини, книжки й трофеї. На фестиваль воїни приходять не з порожніми руками.
Валерій Вівчарюк, начальник управління з питань ветеранської політики Чернівецької обласної військової адміністрації:
Це гільза 105 міліметрів НАТО, артилерійського снаряда, це артилеристи подарували мені, вони нас прикривали. А це гільза 3,38 калібру Lapua Magnum снайперського патрона, з якої була ліквідована одна одиниця ворожої сили, яка прийшла до нас напроваджувати нам їхній руській мір.
Основна умова придбання лотів на "Брамі Черній" - донат. Денис також приніс гільзи. Воювати пішов 2014, тоді йому виповнилося 21. Нищив ворога на Луганському напрямку, згодом звільняв Харківщину. Каже, надважливо підтримувати бійців. Зараз найбільша потреба на фронті - безпілотники.
Денис, військовослужбовець:
У дронах, БПЛА, квадрокоптери, ФПВ-дрони, ну, і звичайно, це ремонт техніки, там техніка довго не живе, треба і обслуговування, і запчастини.
Денис переконаний: усі, хто в тилу - мають працювати на перемогу.
Денис, військовослужбовець:
Спека якась, світла немає, потрібно в першу чергу думати про воїна. Якщо мені тяжко тут, цивільній людині, то треба задуматись, а як зараз там воїнам нашим, як зараз йому в цю спеку виконувати бойові завдання 24 на 7 в спорядженні, в засобах захисту, в окопі, бліндажі, особливо в цю спеку, без води, без комфортних умов.
І як це воно, бути у спеку у спорядженні, могли спробувати відвідувачі фестивалю.
Олександр, відвідувач фестивалю:
Стою хвилин 5, уже відчуваєш на собі важкість, чесно.
Володимир, відвідувач фестивалю:
Відчуваю важкість і вдячність військовим за те, що нас захищають, таскаючи ці штуки кожен день.
Крім того, усі охочі могли пройти вишкіл з тактичної медицини. Тим часом на аукціоні продані вже й перші лоти.
Христина Зборлюкова, представниця громадської організації:
Треба підтримувати наших земляків, не тільки 107, але ми опікуємося ними, треба робити тут в тилу все можливе і не можливе, в нас багато речей відбувається, які виводять нас з зони комфорту, але ми мусимо пам'ятати, що воїну в окопі, бачите, розчулююсь, йому нестерпно в цю спеку, уявіть в окопах, в умовах жорстокого бою, не забуваймо про це, ми не маємо права опускати руки, не маємо права зневірюватись.