Безпілотники, що змінюють хід боїв: як аеророзвідники 118-ї бригади нищать ворога [ Редагувати ]
Вони - очі української армії. Аеророзвідники 118 окремої механізованої бригади допомагають своїм побратимам нищити окупантів. За допомогою безпілотників виявляють ворожу техніку та схованки. Як працюють пілоти-розвідники, бійці розповіли нашим журналістам. Підтримати воїнів ви можете своїм донатом. Зараз вони збирають на автомобільні РЕБи.
На цих кадрах - робота 118 бригади. Своїми влучними ударами вона невпинно нищить окупантів на запорізькій землі. Ущент розносить склади, ліквідовує техніку та БК, які противник марно намагається сховати.
Виявляти ворожі укриття допомагають аеророзвідники. Тут, на фронті, вони - очі української армії. Свого помічника саме готують до запуску бійці за позивними "Турок" та "Конь".
Заважають польотам ворожі РЕБи. Інколи - погода.
Позивний "Турок", військовослужбовець 118 окремої механізованої бригади ЗСУ:
Складність - природа: вітер, дощ. У хорошу погоду це просто ідеальні польоти, після них навіть буває таке, що: є, ми це зробили. А найскладніше - це вітер.
Цей розвідник - дрон вітчизняного виробництва. Здатен непомітно залітати у ворожий тил і стежити за окупантами. Усе, що бачить, фіксують аеророзвідники.
Робимо розвідку, шукаємо техніку, піхоту, гаубиці, дивимось накати, можливо, щось змінилось.
Найчастіше залізна "пташка" знаходить ворожу бронетехніку. Бійці кажуть, противник добре маскується, але трапляються й недолугі випадки.
Позивний "Конь", військовослужбовець 118 окремої механізованої бригади ЗСУ:
Найбезглуздіші - це коли стоїть гаубиця посеред поля без маскування, ти думаєш, що то макет, а часами цей макет, там за 2 неділі, починає стріляти по нас.
Боєць із псевдо "Конь", щоби стати на захист країни, покинув роботу у Польщі. Перед 118-ю майже рік був у лавах Окремого стрілецького батальйону. Тримав оборону на Сумщині. Там і практикував польоти на дронах.
Позивний "Конь", військовослужбовець 118-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
Раніше, так, пробував літав на "Мавіках", ще коли був на Сумському направленні й завжди в мене був потяг до "крила". Знищили гаубицю не так давно. Так, знайшли, відпрацювали по ній, і без БпЛА, без авіації, це зараз без цього ніяк, це найголовніше. Не дати їм дійти до нашої піхоти, знайти їх і попередити, не дати їм дійти.
Його побратим, армієць на псевдо "Турок", теж деякий час жив та працював за кордоном. У цивільному житті мав роботу, пов’язану з туризмом. До війська прийшов лише у 23. Бо мав "білий квиток" і спочатку його не брали на службу. Тож тепер хлопці жартома називають себе "інтернаціональною командою".
Позивний "Турок", військовослужбовець 118-ї окремої механізованої бригади ЗСУ:
У мене колись був маленький коптер, мені подарували дрон і через це я захотів у аеророзвідку, і я сам сюди прагнув. Ми очі артилерії, ми очі піхоти, ми можемо, ну, є дрони, є "крила". На "крилах" літаємо подалі, ми бачимо, що відбувається тут, у глибині, на окупованих територіях.
Бійці зізнаються: стали на захист заради найрідніших. Вони вже 4 рік дають сили триматися на війні.
Має бути десь тут в середині ця мотивація, патріотизм. Моя родина мотивує, я тут тільки через них, моя сім’я.
Нині армійці збирають кошти на автомобільні РЕБи. Адже без засобів радіоелектронної боротьби на фронті не обійтися. QR-код для донатів та підтримки нашої аеророзвідки зараз на ваших екранах.
На автомобільний РЕБ для 118 ОМБР
Номер картки: 4441 1111 2207 1214