Львовские активисты открыли пункты сбора использованных батареек [ Редагувати ]
Друге життя зіпсованої батарейки. В Україні і досі немає спеціальних підприємств з утилізації акумуляторів. І вони опиняються на смітниках, забруднюючи довкілля. У Львові в кількох магазинах організували спеціальні приймальні пункти для використаних батарейок. Що з ними робитимуть, дізнавалися наші кореспонденти.
Це - один з найдавніших магазинів Львова, д е можна купити батареї до техніки. Власник - не раз замислювався, кому б віддати відпрацьоване добро.
Констянтин Шалай, директор магазину:
- Я продаю батарейки вже дуже багато років і завжди з жалістю дивився як ті всі батарейки які люди нам приносили показати як зразок - ми їх збирали і викидали в сміття.
Уже кілька місяців продавці цього магазину батарейки збирають. Вони долучилися до акції з утилізації "небезпечного добра". Спеціальні скриньки встановили в кількох торгових точках міста. Волонтери ж розповідають людям, чому акумулятори не варто викидати у сміття.
Оксана Микитка, учасниця проекту "Екофан":
- Зазвичай, є активний елемент, це може бути ртуть або свинець. З часом батарейка окислюється і це все починає виходити в грунт.
Одна пальчикова батарейка може забруднити 200 літрів води. "Небезпечне добро" взялися утилізовувати ось тут, на одному з державних підприємств Львова. З непотребу, який містить майже всю таблицю Менделєєва добуватимуть найцінніше.
Тарас Когут, директор з інноваційного розвитку державного підприємства "Аргентум":
- В батарейках є цінні матеріали - цинк, літій, метал, залізо. Також є хлоридні і маргарцкві сполуки, вуглецеві сполуки. Їх можна вилучати і переробляти для подальшого використання в промисловості.
На цьому підприємстві можуть переробляти до тонни батарейок у день. Якщо буде більше сировини, готові докупити обладнання і приймати на утилізацію матеріали зі всієї України.
Софія Гордієнко, Юрій Голубінка, "Новини", телеканал "Інтер"