У Марокко громадяни самостійно облаштовують свої міста [ Редагувати ]

У Марокко громадяни не чекаючи розпоряджень влади взялися самі облаштовувати свої міста. Стежать за чистотою, розмальовують будинки, висаджують квіти. Аби показати напередодні приїзду гостей з ООН, як спільними зусиллями можна покращити своє життя. Подивіться і ви.
Вузенькі вулички, прикрашені квітами, та старі фасади в яскравих середземноморських кольорах. Це околиці найбільшого північно-марокканського міста Танжера. Так його жителі готуються до конференції ООН з питань клімату, яка розпочнеться у Марокко уже 7 листопада.
"Це все воля місцевих. Просто як флешмоб, жодна партія чи будь-який державний орган не втручалися в цю ініціативу. Просто люди захотіли гарно підготуватися до конференції", - сказав Рафі аль-Канфої, місцевий житель
У цьому портовому місті на Гібралтарській протоці відчутно бракує зелених насаджень. Аби порушити монотонність цих бетонних блоків та хоч якось протистояти нестримній урбанізації, люди цей барвистий косметичний ремонт роблять власним коштом. Але активісти знають цих маленьких ініціатив недостатньо, щоб виправити справжні проблеми Танжера.
"Ця ініціатива величезний плюс. Але в міста багато інших екологічних проблем. Найболючіше питання забруднення Танжера через надмірну кількість підприємств", - сказав Мохаммед Салмон, активіст.
Танжер наче своєрідні ворота між Європою та Африкою. Довгий час це місто було занедбане, потерпало від контрабанди та безробіття. Три роки тому король Мохаммед 6 й оголосив про нову чотирирічну програму міського розвитку, на яку виділили мільярд доларів. А в лютому цього року 4 околиці Танжера виграли національні призи за покращення клімату. Чисті вулиці та квітучі клумби вже тішать око. А державні нагороди привернули увагу до цих донедавна забутих районів.
"Найбільша заслуга цих призів те, що вони підняли дух усієї громади. Тепер ми бачимо, що марокканці з інших міст теж взялися покращувати свої регіони", - сказав Абдель-Азіз Джанаті, керівник організації з захисту довкілля в Танжері.
Своєю чергою, держава зводить на набережній нові будівлі, облаштовує освітлення, розширює проспекти та фарбує тротуари у білий колір.