На Вінничині світові оперні зірки виступили просто неба [ Редагувати ]

Перший міжнародний оперний фестиваль просто неба відбувся на Вінничині. Влаштували його на території легендарного Палацу Потоцьких у Тульчині. Музичні прем'єри від українських і європейських зірок та яскраві постановки - дивилася і слухала Анастасія Старовойт.
Шанувальники опери готувалися до фестивалю заздалегідь. Аби побачити дводенну концертну програму - дехто навіть ночував поблизу палацу. Найзавзятіші фанати власноруч створювали собі образ.
"Особливо важко нам далися капелюшки - це ми робили своїми руками. Ми згадали про те, що потрібен гарний дресс-код у же в останній момент і ми робили їх до півночі. Це "Аліса в країні чудес", - говорить Олена, відвідувачка.
У XVIII-XIX століттях у Палаці Потоцьких був власний симфонічний оркестр, оперна і балетна трупи. Щороку тут відбувалися постановки опер, пишні бали та маскарадні концерти. Цього року традиції у так званому Подільському Версалі - відроджуються.
Концертні версії та арії з відомих опер, і звичайно сучасні мюзикли. Музичну складову підбирали так, аби вона знайшла свого шанувальника. Байдужих - не залишилось.
"- Потрібно більше ходити на такі міроприємства, щоб збагачуватися цим всім і насолоджуватися".
"Це вже стереотип, коли кажуть, що опера - це застарілий вид мистецтва - неправда. Це основа основ всіх музик і її відкрили по-сучасному і люди - скільки глядачів за два дні прийшло - на фестиваль - це можна тільки підтвердити", - говорить Павло Третьяков, режисер-постановник фестивалю.
Над ідеєю та проектом цього дійства організатори працювали більше року. Невипадковим стало й місце проведення.
"Коли в наявності є матеріально-культурна спадщина, наприклад, така, як Палац Потоцьких в даному випадку, історичні традиції, які пов'язані в першу чергу з оперним мистецтвом, звичайно є об'єднати історичні традиції і наявність матеріально-культурної спадщини для чого? Для того, щоб привернути увагу для цього об'єкту", - говорить Ірина Френкель, радник міністра культури України, арт-директор фестивалю.
Протягом двох днів фестиваль відвідали понад 15 тисяч глядачів. Його ідейники впевнені - у майбутньому він не поступатиметься оперному фестивалю у Райнсбергському палаці, який щороку відвідують перші особи країн Європи і десятки тисяч туристів.