У Києві провели форум "Українська музична індустрія": що обговорили [ Редагувати ]
Музика - інструмент опору, об'єднання та самоідентифікації. На цьому наголосили учасники національного форуму "Українська музична індустрія: слухай, захищай своє". Він сьогодні відбувся у Києві. Цьогорічний захід Всесвітня організація інтелектуальної власності присвятила темі музики. Форум об'єднав гравців українського культурного простору від артистів і продюсерів до урядовців і правозахисників.
Розвиток культури попри виклики воєнного часу. Захист авторських прав. Одні з головних тем форуму "Українська музична індустрія: слухай, захищай своє". Учасники міркували, зокрема, про створення умов, за яких українські автори могли б працювати у себе вдома, не шукаючи підтримки за кордоном.
Олена Ковальська, заступниця керівника Офісу Президента України:
Щоби комплексно вирішувати всі ці проблеми, ці питання повинна вирішувати держава на стратегічному рівні. Потрібно напрацьовувати відповідні закони, відповідні стратегії. Дуже складно зараз сказати про фінансування, але й механізми фінансування... Я не кажу виключно про бюджет, бо ми знаємо, що з бюджетом нашої країни зараз. Але ми кажемо про механізми бюджетування цієї індустрії.
На форумі, зокрема, йшлося про адаптацію українського законодавства у сфері інтелектуальної власності до європейських стандартів.
Віталій Кіндратів, заступник міністра економіки України:
Ми зробили велику роботу спільно з Всесвітньою організацією інтелектуальної власності, які нам на сьогодні передали найкращі світові практики напрацьовані й зібрані вайпом, які ми вже розмістили на відповідних сайтах. Інша частина надає можливість Україні безкоштовно користуватися програмним продуктом, який вони нещодавно розробили й впровадили. Це вже близько 64 країн.
Одним із чільних під час обговорень стало питання роялті - грошових виплат за використання творчої власності. Автор має отримувати гідну винагороду за свою працю - зазначили в Мінкульті.
Галина Григоренко, перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій України:
Захист автора як одиниці творчої та будь-якого автора, який пише оперу, який пише сучасний трек - це задача держави. Захист його прав, так щоб він продовжував існувати як одиниця, щоби цей контент взагалі створювався в державі. Це задача держави не тільки написати закон, задача його імплементувати таким чином, щоб усі учасники екосистеми розуміли свої ролі й могли користатися тими перевагами, які держава надає - і кредитами, і можливо податковими пільгами.
Не слід ігнорувати музичну освіту у шкільній програмі - таку думку висловив композитор, ректор музичної академії імені Глієра Олександр Злотник.
Олександр Злотник, композитор, ректор музичної академії ім. Глієра:
Майже в усіх середніх школах зараз немає уроків співу, уроків музики, ми говоримо про те, що ми виховуємо покоління патріотичне, а все починається з духовності, з культури дитини. Треба виховувати своїх своєю музикою, культурою, і тоді їм не буде цікаво слухати російськомовні пісні, адже наші пісні - це зброя.
Учасники дискусій наголошують: захищаючи своїх митців, Україна бореться не лише за культуру, а й за власну ідентичність.