В Ужгороді військовий ночував на вокзалі через відмову у пільговому квитку [ Редагувати ]
Військовому, який після поранення лікується у Рахові на Закарпатті, відмовили у придбанні пільгового квитка. Тож він був змушений ночувати на автостанції в Ужгороді в очікуванні автобуса, який надає пільговий проїзд.
Захисник зняв на відео факт відмови. Ситуація набула розголосу. І правоохоронці втрутилися у конфлікт. І вже прийняли рішення. Яке? Далі.
- До Рахова на 19. - На 19 немає пільги. - А чому немає пільг? - Це вважається міжнародний рейс. У нього нема пільг взагалі. - Це у перевізника немає пільг? - Так.
Це відео в Ужгороді на автовокзалі зняв військовослужбовець, який намагався скористатися пільговим проїздом. Щоби дістатися до Рахова на лікування після поранення. Їхати планував рейсом "Ужгород – Чернівці". Після довгих перемовин з касирами почув таке:
За повну вартість.
Через відмову захисник мусив ночувати на автостанції в Ужгороді. Схожа пригода сталася цього місяця і з Андрієм. Він теж намагався потрапити в Рахів.
Я не розраховував купляти квиток, бо дорога туди й назад би десь обійшлась близько 800 гривень. А ці гроші можна б було потратити на якесь подальше моє лікування. Якщо я маю право на проїзд, який безкоштовний, то чому б і ні.
Андрій викликав поліцію. Також звернувся до уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатті. І виявився вже третім, хто порушив це саме питання за останній тиждень.
Андрій Крючков, уповноважений ВРУ з прав людини в Закарпатській області:
Я безпосередньо прибув на автобусну станцію, і звернувся як громадянин, щоб придбати у такому випадку квиток на міжнародний рейс у Молдову, мені було відмовлено у зв'язку з тим, що він не здійснює міжнародний рейс, а в нього кінцева станція - місто Чернівці. Я попросив надати мені пояснення, чому вони відмовляють ветеранам війни у пільговому проїзді як учасникам бойових дій.
Виявилося: перевізник лише за минулий рік дістав штрафів на 136 тисяч гривень. Укртрансбезпека перевірила і зупинила дію його ліцензії.
Олександр Копитчак, в. о. начальника відділу державного нагляду Укртрансбезпеки в Закарпатській області:
Цей перевізник, маючи дозвіл на міжнародний маршрут, по факту здійснював міжобласні перевезення, жодного разу за 2024 рік перетин кордону не здійснив, тобто прикриваючись міжнародними перевезеннями, він по факту здійснював міжобласні перевезення й убезпечував себе від того, щоб надавати пільги.
З перевізником ми зв’язалися телефоном. Каже: жодних схем, щоби уникнути пільгових перевезень, не вигадував. Пояснює: з початку великої війни поїздки у Молдову не затребувані. А щодо безоплатного проїзду ніхто до нього не звертався. Тож рішення Укртрансбезпеки оскаржуватиме.
Анатолій Малофеєв - перевізник "ФОП Малофеєв А. М.":
Я не знаю, що це було і чому так сталося, вони могли перенабрати перевізника. Спитати, чи можна хлопцям поїхати, я б звісно сказав, що можна, людей на закордон немає, немає, взагалі туди ніхто не їде, продаж - відкритий, не купляють люди туди квиточки. І звідти нема нікого.
За процедурою, пільгові квитки видають безпосередньо в касах автовокзалів. Так обліковують проїзди, за які держава передбачила компенсацію.
Олександр Копитчак, в. о. начальника відділу державного нагляду Укртрансбезпеки в Закарпатській області:
Відповідальність передбачена Кодексом України про адмінправопорушення. Штраф складає 680 грн. У ВР перебуває законопроєкт щодо посилення відповідальності, зокрема і по цьому правопорушенню.
Військовослужбовці, які належать до категорії пільговиків, сподіваються, що ситуація набуде розголосу. І винуватців покарають згідно із законом. І право на безкоштовний проїзд більше не буде випробуванням із приниженням.
Учасник бойових дій:
Дай Боже, найшвидшим часом закінчиться війна, і це не минуче, наші захисники почнуть вертатися, і це буде, кожен день може статися така конфліктна ситуація, і той кожний учасник бойових дій психологічно буде травмований - це 100%.