Світова реакція на події у Грузії є неоднозначною [ Редагувати ]
Події в Грузії інформаційні видання і телеканали світу подають першими у новинах. Та щодо "офіційної позиції" стосовно воєнного конфлікту - з нею виступили поки лише кілька країн. Хто і яку дав оцінку подіям у Південній Осетії - далі в матеріалі:
У мить, коли Джордж Буш розчулено притискає до грудей свого екс-колегу Володимира Путіна, воєнні дії на Кавказі тривають уже кілька годин. Про що говорять американський і російський лідери через спалахи фотокамер не чути. Але господар Білого дому хмурить чоло - коли перекладач озвучує одну з путінських реплік. З офіційною реакцією на канонаду у Південній Осетії світова спільнота зволікає до останнього - аж поки стає зрозуміло, грузинсько-осетинське протистояння переростає у повномасштабну війну між Грузією та Росією.
Щойно російські бомбардувальники беруть Грузію під приціл, у центрах світової геополітики спалахує війна дипломатична. Рада Безпеки ООН тричі поспіль збирається на екстрені наради - спочатку на вимогу Москви, потім Тбілісі. Географію конфлікту вивчають за мапою, але марно. Всі засідання закривають без оголошення вердикту. Об'єднані Нації відкидають російську резолюцію, що вимагала засудити дії Грузії. Але натомість не ухвалюють жодну іншу.
Виграти битву в Об'єднаних Націях Грузії не допомогли навіть Сполучені Штати. Хоча саме вони на кавказьке кровопролиття відреагували найрізкіше.
За останні роки співпраці США надали Грузії понад 40 мільйонів доларів військової допомоги. Тепер у Тбілісі не відмовилися б від заступництва Вашингтона - Михаїл Саакашвілі виходить у прямий ефір і просить захистити грузинів від, цитую, "іноземних агресорів". Але по той бік океану дають зрозуміти - американські вояки до Тбілісі не поїдуть, бо на це немає мандату. Все могло бути інакше, якби на бухарестському саміті НАТО Грузія отримала від Альянсу зелене світло. Тоді у Штатів не лишалося б іншого виходу, як стати за Тбілісі грудьми, заявив впливовий екс-міністр оборони США Вільям Коен .
На цю мить про свою підтримку суверенітету Грузії заявили США, Велика Британія й Франція - остання твердить, що має план виходу з кризи. На боці Тбілісі - Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Польща й Україна. Росію підтримав тільки Казахстан. І неофіційно Німеччина - про те, що політику Москви у Берліні розуміють, заявив тамтешній держміністр МЗС.