Сегодня в мире проходит день без табака [ Редагувати ]
Сьогодні є нагода кинути курити. День без тютюну пропонує прожити Всесвітня організація охорони здоров'я. Ще з радянських часів щорічно його відзначають і в Україні. За статистикою, зараз курить щонайменше чверть дорослого населення планети, а скільки людей поруч із курцями - вимушено дихає нікотином - ніхто не рахував. В Україні заборонили курити в громадських місцях ще 2005-го року, а тиждень тому Верховна Рада заборонила палити у ресторанах, ліфтах та на стадіонах. Курці таким станом речей обурені. Людмила Горбач - продовжить тему.
Півроку тому в Україні з'явився громадський рух "Права курців". Юрій та його однодумці тепер навіть збираються позиватися проти депутатів.
Юрій Палій, координатор громадської ініціативи "Права курців":
- Всі курці, а це 33% населення України автоматично стають порушниками закону, Чому тому що нам заборонили палити в громадських місцях, але в той же час нам не створили умов, щоб ми цей закон не порушували.
Дмитро палить 10 років, каже - щось чув про заборону курити в громадських місцях, але в тонкощах не розбирався. Чоловік не впевнений, що зможе кинути. Тому буде змушений порушувати Закон, якщо не з'являться спеціальні курилки.
Дмитро Рафальський, курець з 10-річним стажем:
- У нас же умный народ, поэтому можно выдумать что угодно, стекляные, прозрачные с хорошими вытяжками, говорю пусть денежку даже берут у нас даже за туалеты берут гривну-две.
Він приїхав до Києва з Миколаєва. Вирішив разом із сином прогулятись Майданом Незалежності. А тут - із цигаркою чи не кожен п'ятий. Чоловіка обурює, що курці ще й спеціально облаштованих місць вимагають.
Олег Дорошенко, противник куріння (Миколаїв):
- Пускай выбирают, дома курят или там где-то в подвалах или, ну это уже дело каждого.
Керівник проекту "Україна без тютюнового диму" говорить - у нововведеннях ідеться перш за все про заборону палити в закритих приміщеннях.
Андрій Скіпальський, керівник громадської організації "Життя":
- Говорять всі про права курців, а про право офіціанта, яких сотні тисяч дихати нормальним повітрям на робочому місті ніхто не говорить.
За півроку в кафе, барах, ресторанах - курцям віддадуть лише 10 відсотків закладу.
Людмила Горбач, кореспондент:
- Курити не можна дозволити. Розділові знаки у відповідному законі українські депутати розставили ще 2005-го року. Але нові і нові правки у тексті з'являються і до сьогодні. Бо так відстояти більше своїх прав намагаються і ті хто хоче дихати свіжим повітрям і ті хто споживає нікотин.
Людмила Горбач, Максим Чеблін, НТКІ.