Росія блискавично заявила про свою непричетність до падіння Боїнга-777 [ Редагувати ]
Україна та світ співчувають рідним та близьким загиблих у трагедії малайзійського Боїнга, збитого в українському небі. Лайнер прямував із Амстердама в Куала-Лумпур. На борту було 280 пасажирів і 15 членів екіпажу. Подробиці дивіться у сюжеті.
Це відео з'явилося пізно ввечері. Перші кадри з місця падіння Боїнга-777. В об'єктиві - частини понівеченого лайнера, згарище, людські тіла, паспорти.
Зв'язок із пасажирським літаком "Малайзійських авіаліній" зник о 16:20. Приблизно о цій порі у соцмережі - на сторінці лідера сепаратистів Стрєлкова - з'явилася новина: "В районі Тореза щойно збили літак Ан-26, валяється десь за шахтою "Прогрес". На додачу - відео задимленого горизонту. Виявилося, літак був цивільний. І не український. Зрозуміли це й перші очевидці.
- Черный дым поднимается. Вот мы тока шо смотрели, как самолет взорвался и падает. Да, падал самолет. Ну крепко жахнуло.
- Ну, видел очень много, около 50 трупов, это все Грабово Донецкой области. У погибших в кармане нашли билеты Ангола - Новая Зеландия.
У ДНР одразу відхрестилися від причетності до трагедії. Мовляв, не мають такої зброї, яка би вразила ціль на висоті 10 тисяч метрів. Наприклад, зенітно-ракетних комплексів "Бук".
Хоча в Сніжному такий бачили того трагічного дня - стояв припаркований біля харчової крамниці. Росія теж блискавично заявила про свою непричетність. Володимир Путін одразу зателефонував президенту США Бараку Обамі, ще й переклав провину на Україну, мовляв це в українському небі збили літак. При цьому лідер РФ забув, що ці території саме в Росії іменували Донецькою Народною Республікою або Новоросією.
У Міноборони ж запевняють: за весь час проведення АТО жодного разу не застосовували ЗРК, адже у терористів на Донбасі немає авіації. А от українську - сепаратисти регулярно збивають - навіть на висоті 6 тисяч метрів, як це було з літаком Ан-26.
Хто винен і за яких обставин упав літак, обіцяють з'ясувати і Україна, і Малайзія. Імовірно, зацікавлених у ході розслідування буде більше. На борту збитого "Боїнга" були пасажири із Нідерландів, Авcтралії, Індонезії, Великої Британії, Німеччини, Бельгії, Канади та Філіппін. Громадянство інших встановлюється. Навряд чи ці країни залишаться байдужими до трагедії своїх громадян.
Ірина Іванова, телеканал "Інтер".