Мешканці Слов'янську планують пригадати методи народного будівництва (відео) [ Редагувати ]
У Слов'янську розпочався ремонт контактної тролейбусної мережі - вже наступного тижня має запрацювати міський електротранспорт. Як відновлюється мирне життя в селах, поблизу Слов'янська? - Там, де не бувають можновладці - бачили наші журналісти.
Зруйновані будинки, дороги, інфраструктура - селам, що межують зі Слов'янськом, від терористів теж дісталося. Але люди до цього ставляться терпляче. Головне - кажуть - що припинилися обстріли та анархія, яка запанувала у їхніх селах. Тепер сюди повертається влада, знову платять пенсії. Це важливо, адже особливо тяжко при бойовиках було літнім людям.
- Оце щяс трохи получало, хлопці. Оце прийшла нова, нові хлопці чи нова власть - стали пєнсії давать нам, свєт уключили, тілівізор тоже хоч 2 програми, но показують. Не те шо було, то ж без конця стріляли з усіх чотирьох сторон бахкали страшне діло, а щас нічого нормально.
У селах навколо Слов'янська частково відновили енергопостачання, з водою особливих проблем немає - виручають колодязі. Але поки що є перебої з харчами. Не вистачає хліба та м`яса - особливо тим, хто не тримає господарства. Дефіцитом скористалися деякі постачальники продовольства - накрутили ціни.
Наталія, місцева мешканка:
- Цены поднялись или нет?
- Да ну если соль стоит 7 гривен пачка соли, то канешна паднялись, а зарплата на месте, страшно живем просто одним днем, секундой, мгновеньем. Не то что можно что-то загадывать.
Люди, чиї будинки перетворилися на руїни, чекають компенсацій. Та бояться - доки влада шукатиме гроші на відновлення осель - і зима настане. Тому просять державу принаймні надати буд-матеріали, а помешкання відбудують - усім світом.
Світлана Землянська, голова Билбасівської сільради:
- Якби дали будівельні матеріали, отими старими методами народного будівництва ми б допомогли людям відбудуваться.
У цих селах - все ще подекуди чути постріли. Вдалині гримлять - артилерійські вибухи. Але місцеві жителі на них уже - не звертають уваги. Кажуть - не бомблять - це вже добре.
Олександра Казакова, Руслан Смєщук, ТК "Інтер"