Огляд багатофункціонального геймпада Bloody GPW70: фото [ Редагувати ]
Бренд Bloody тайванської компанії A4Tech цьогоріч вперше розширив свій асортимент ігрової периферії. На додачу до ігрових мишок та клавіатур з’явилися геймпади.
Цікаво, що такий відомий бренд, відомий своїм відмінним співвідношенням ціни й якості, а також надійністю, лише зараз вирішив звернути увагу на цю нішу. Ранше до асортименту додалися колонки та навіть ігрові крісла, а от увага до геймпадів була якось осторонь.
Втім, ця прогалина вже виправлена, і на ринку доступні три нові моделі геймпадів, як провідних, так і бездротових. Дротову модель ми вже оглядали, тепер настала черга бездоротового гейпаду A4Tech Bloody GPW70 Sports, який лише у вересні доїхав до редакції "Подробиць".
Спершу розглянемо ключові особливості цієї моделі, адже модель насправді приємно дивує своїм оснащенням:
- Сумісність із більшістю сучасних платформ: Windows, PS3, Switch, Android;
- Два варіанти підключення на вибір: через радіоканал на частоті 2,4 ГГц або за допомогою USB;
- Тригери LT/RT з лінійною магнітною індукцією Холла;
- D-Pad, який за потреби можна швидко замінити місцями з лівим 3D-джойстиком, натиснувши відповідну комбінацію клавіш;
- Аудіороз'єм AUX 3,5 мм для під’єднання гарнітури безпосередньо до геймпада;
- Можливість створення макросів для функціональних кнопок і джойстиків;
- Чотири налаштовувані режими підсвітки;
- Літій-полімерний акумулятор ємністю 600 мАг забезпечує до 13 годин безперервної роботи;
Комплектація
Bloody GPW70 запакований у невелику білу картонну коробку з прозорим віконцем, крізь яке видно сам пристрій.
На упаковці, окрім зображення моделі, зазначені основні можливості та характеристики пристрою, а також інформація про виробника.
Всередині знаходяться:
- Бездротовий геймпад.
- Ресивер 2,4 ГГц.
- Зарядний кабель USB-A – USB-C.
- Комплект документації.
Дизайн
Корпус геймпада Bloody GPW70 має звичну форму для такого типу пристроїв: довжина 15 см, ширина 10 см, товщина 6 см. Загалом зовні нагадує геймпади від ігрових приставок Microsoft Xbox або Nintendo Switch за несиметричне розташування анаголових стіків.
Оскільки GPW70 – це флагманська модель, виробники додали прогумовані ручки, які забезпечують антиковзну поверхню. Вона ідеально підходить для інтенсивних ігрових моментів, та не вислизує із рук під час довгих ігрових сесій.
Доступні два варіанти кольорів: чорний і білий. Відрізняються не лише кольором корпусу, але й D-Pad: у чорної версії він червоний, у білої – сірий.
Розташування елементів управління стандартне. Вже вище згадані аналогові стіки із несиметричним розташуванням, трапецевидні кнопки Turbo і Clear, дві клавіші для управління меню, D-Pad та окрема кнопка для управління підсвіткою.
Справа розташовані чотири круглі кнопки у формі ромба, які можна перепризначати.
На передній грані є чотири тригери на основі датчиків Холла (по два з кожної сторони), а знизу розташовані дві круглі кнопки (MR/ML).
Спереду по центру знаходиться роз'єм USB-C для зарядки або дротового підключення, а ззаду – 3,5 мм аудіороз'єм для підключення гарнітури або мікрофона.
Ресивер 2,4 ГГц у Bloody GPW70, на жаль, не мініатюрний – він приблизно такого ж розміру, як флешка. Дизайнери старались додати ресиверу ігровий стиль, щоб відрізнявся від інших флешок, але все одно нагадує накопичувач.
А із іншого боку, він буде під’єднаний до ноутбука чи ПК і ви про нього згадуватимете лише під час під’єднання геймпада, коли блиматиме червоний світлодіод.
Загальний дизайн Bloody GPW70 можна назвати мінімалістичним, особливо у порівнянні з моделями конкурентів. Основний акцент зроблено на зручності для користувача, а не на ефектності зовнішнього вигляду. Це не типово для A4Tech, особливо для лінійки Bloody, де часто трапляються моделі з незвичним і яскравим дизайном. Але в GPW70 Sports акцент саме на ергономіку. Хоча, на мою думку, це правильно, адже такі пристрої в першу чергу мають бути зручними.
Всі елементи управління працюють плавно та приємні на дотик, що завжди було сильною стороною бренду.
Щодо матеріалів та якості збірки Bloody GPW70, то тут все на висоті – A4Tech завжди відрізнявся прагматичним підходом. Жодних дорогих і непрактичних матеріалів, лише ті, що забезпечать надійну службу на довгі роки: в руках лежить зручно, на дотик – приємно. Ніяких люфтів чи скрипів немає – збірка надійна.
Ігрове використання
Bloody GPW70 має широку сумісність із сучасними ігровими платформами: комп’ютер із Windows 11, macOS, Linux, ігрові приставки PlayStation 3, Nintendo Switch, а також різноманітними пристроями на базі Android починаючи з версії 5.0: Smart TV, телевізійні приставки, смартфони, планшети тощо. Із усіма з’єднується без ніяких проблем, пристрій визначається як геймпад і готовий до гри.
Для підключення до пристрою можна використовувати як бездротовий режим через радіочастотний ресивер на 2,4 ГГц, так і провідний – через USB-C роз'єм на передній панелі геймпада.
У бездротовому режимі радіус дії становить до 10 м.
На мій приємний подив, аналогові стіки виявилися дуже чутливими та точні, що забезпечує відмінний контроль із мінімальною затримкою. Також варто зазначити що у них мінімальні мертві зони, тому в шутери грати буде зручно. Але самі аналоги доволі тугі, нагадують геймпад Xbox 360 – це не заважає грати, але вимагає звички.
Кнопки Turbo і Clear мають три рівні налаштування швидкості, що особливо зручно в шутерах.
На нижній частині геймпада розташовані кнопки ML і MR, які можна запрограмувати на додаткові функції, такі як макроси або гарячі клавіші. Але їх натискання ну дуже вже туге, а самі кнопки мають дуже малий хід приблизно в міліметр.
Тригери LT/RT обладнані датчиками Холла, що забезпечує плавніше керування.
В режимі Android геймпад можна перемикати в режим миші – така функція стає дедалі популярнішою і використовується, наприклад, в смарт-пультах.
Іноді зручніше користуватися D-Pad замість аналогового стіка. Функції цих елементів можна швидко змінити місцями, натиснувши одночасно кнопку Start і лівий джойстик.
Геймпад також має 3,5 мм AUX для підключення дротових навушників або мікрофона. Це особливо корисно для тих, хто грає тривалий час, оскільки бездротові навушники можуть стати незручними після довгого використання.
Для бездротового використання геймпад обладнаний літій-полімерним акумулятором на 600 мА*год, який повністю заряджається за 2,5 години. Без підсвітки та вібрації геймпад працює автономно до 13 годин.
Асиметричні двигуни забезпечують вібрацію з трьома рівнями віддачі: 30%, 70% і 100%. Однак слід пам'ятати, що використання вібрації знижує час автономної роботи. Це також стосується використання підсвітки. Тому замість 13 годин автономної роботи можна отримати лише 6-7 годин.
Висновок
A4Tech Bloody GPW70 – флагман в новій лінійці геймпадів Bloody. У порівнянні із GP30 та GPW50, бездротова модель виглядає більш гармонійно та збалансовано.
Грати на такому геймпаді зручно та приємно годинами. Але варто пам’ятати, що модель має тугі аналогові стіки. Кнопки ML і MR теж виявилися тугими для натискання, тому до таких особливостей прийдеться звикати.
Взагалі геймпад виявився навіть дуже сильно перенасичений різними функціями, більшістю із яких навряд чи майбутній власник буде користуватися, але треба віддати A4Tech належне – цей геймпад справжній комбайн із налаштуваннями, тому справжній гік буде в захваті.
Підсвітка – це головна родзинка геймпаду. Виглядає файно, має кілька режимів, але існує не більше як додаткова декорація. Втім, мені сподобалося – для прикраси геймерського столу підходить як найкраще.
Отже, своїх грошей геймпад справді вартий і його можна сміливо рекомендувати до покупки.
Раніше ми оглядали клавіатуру Cougar Vantar AX.