У Києві стартував Чемпіонат України зі стрибків у воду [ Редагувати ]
У Києві стартував Командний чемпіонат України зі стрибків у воду - перші масштабні змагання у цьому виді спорту після Олімпійських ігор-2024. У турнірі братимуть участь 60 спортсменів із різних областей, зокрема Донецької, Запорізької, Миколаївської, Луганської, та Харківської. Ці змагання стануть фінальним етапом відбору спортсменів, які боротимуться за ліцензії на Олімпіаду 2028 року.
Наші кореспонденти розкажуть, як готувалися спортсмени з прифронтових територій і як виступили.
Заповнені трибуни. Тренери дають останні настанови своїм підопічним. Зосереджені й сконцентровані спортсмени розминаються: готуються до виконання складних стрибків. Для кожного - це важливий етап.
Данило Коновалов займається стрибками у воду з 9 років. Спортсмен родом з Миколаєва. Чемпіон Європи. Каже: тренувань не припинив і тоді, коли росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
Данило Коновалов, чемпіон Європи, фіналіст Олімпійських ігор у Парижі зі стрибків у воду:
Ну, на перший день війни ми були на зборах тут, у Києві, ми прийшли на тренування, бачимо, якийсь хаос, всі на валізах, спочатку нічого не розуміли. І ми проходимо, і кажуть: почалась війна. Ми пішли у готель, сиділи у бомбосховищі десь 2 неділі. Потім за нами приїхали, забрали у Миколаїв, сиділи у Миколаєві десь місяць півтора. Я живу у приватному домі, у мене є підвал, за 24 години ми сиділи там 15 годин.
Данило виступив цьогоріч на Олімпійських іграх у Парижі. Разом з Олегом Колодієм у дисципліні - синхронні стрибки з триметрового трампліна - дійшли до фіналу. Втім, підготовка саме до змагань у Києві, каже Данило, була особливо важкою.
Данило Коновалов, чемпіон Європи, фіналіст Олімпійських ігор у Парижі зі стрибків у воду:
Ну, насправді дуже тяжко, тому що я сам з Миколаєва, і готувався до тих змагань в Миколаєві. І в нас часто вимикають світло, і ми от до цих змагань 3 чи 4 дні не тренувалися, тому що в басейні, де ми стрибаємо, нема опалення, і через такі труднощі важко.
Участь у Командному чемпіонаті України зі стрибків у воду беруть загалом 60 спортсменів із восьми регіонів. Зокрема, й з прифронтових - Донеччини, Луганщини, Миколаївщини, Харківщини та Запоріжжя.
Ілля Целютін головний тренер збірної України зі стрибків у воду:
Для них це великий досвід та великий поштовх для того, щоб вони ставили собі мету. Виграє той, хто виконує об'єми більші. Наші спортсмени мають стати сильнішими. Ми повинні всьому світові показати, що навіть в таких умовах ми можемо завойовувати медалі та перемагати.
Провести змагання в умовах постійних повітряних тривог - також певний виклик, наголошують у Федерації зі стрибків у воду. Але це треба робити навіть в умовах війни.
Ігор Лисов, президент Федерації України зі стрибків у воду:
Організовувати складно, складно забезпечити енергетичне забезпечення, басейн потребує уваги з 7 години ранку до 7 години ранку. Ми не можемо охолоджувати воду, ми повинні давати постійно світло, постійно повітря. Харчувати дітей, знайти місце для проживання дітей, бомбосховища, тобто ми це робимо, ми не маємо права зупинятись, і наша збірна юнацька - перша у світі.
Попри всі випробування війни, українські спортсмени продовжують готуватися до змагань і йти до перемог. Зокрема, сьогоднішній Чемпіонат став фінальним етапом відбору тих, хто боротиметься за ліцензії на Олімпіаду 2028 року.