Більярд лікує: на Львівщині поранені воїни змагалися за "Кубок воїна" [ Редагувати ]
Більярд як реабілітація для поранених. На Львівщині вперше провели турнір "Кубок воїнів". Серед учасників - ті, хто захищав Батьківщину на фронті, а нині відновлюється після важких боїв. Змагалися вони у двох категоріях: стоячи та на кріслах колісних. Чому такі ініціативи корисні та що кажуть самі військові - розкажемо далі.
Андрій Баглай ще донедавна воював на Донеччині. Там і був поранений, коли рятував побратима. Зараз тримає в руках більярдний кий - брав участь у змаганнях "Кубок воїна". І переміг!
Андрій Баглай, учасник змагань:
На початку програв, але потім вигравав. Добре, що є такі змагання.
Валерій Мірошниченко сьогодні теж переможець. Але в іншій категорії - серед учасників, що змагаються на кріслах колісних. Травми зазнав у бою. Тепер на реабілітації. Каже, спортивний більярд для нього - можливість адаптуватися у мирному житті.
Валерій Мірошниченко, учасник змагань:
Я не скажу, що легко далась перемога. Хлопці добре грають. Я буду тренуватися, я знайду, де тренуватися. Мені хочеться теж з хлопцями, хто сьогодні перше місце взяв. Я з ним хочу зіграти.
Серед учасників змагань - ветерани та чинні військовики. Нині відновлюються після важких боїв на фронті. Змагаються у двох категоріях: стоячи та на кріслах колісних. Судді та організатори переконані: це допомагає нашим захисникам одужати і фізично, і ментально.
Олександр Білевич, головний суддя змагань "Кубок воїна":
Тут людина мусить на грі, крім технічних моментів, вона має концентруватися ментально, вона має багато думати, вона має приймати правильні рішення. Вона концентрується на процесі гри і це їй дозволяє відволіктися від тих проблем, які, повірте, є в голові. Коли наші військові із цим працюють, навіть ті, які мають певні фізичні обмеження. Це їх заставляє рухатися, повертатися, тому це є для них абсолютно корисно
Христина Сірант, начальник відділу соціального захисту постраждалих Територіального медичного об'єднання МВС у Львівській області:
Міністерство внутрішніх справ України впроваджує проєкт реабілітації через спорт. Ми готувалися кілька місяців до цього турніру. Хлопці приходять задоволені й розповідають іншим пораненим військовим.
Учасники наголошують: такі заходи допомагають бійцям усвідомити, що вони не залишилися наодинці з проблемами.
Назар Дідик, учасник змагань:
Ти розумієш, що за тебе не забувають, за тебе дбають, за тебе переживають. Що люди тобі вдячні й здійснюють усі можливі заходи, для скорішої і фізичної, і психологічної реабілітації, і соціалізації. Тому що ми живемо далі.
Змагання з більярду для військових та ветеранів на Львівщині проводять уперше. Організатори розповідають: уже відбулися ігри з баскетболу на колісних кріслах та стрільби з лука у приміщенні. І обіцяють й надалі об'єднувати ветеранів та бійців довкола спорту. Щоби всі відчули: вони й досі здатні долати нові вершини.