Вперше в iсторiї Німеччини канцлером стала жiнка [ Редагувати ]

Скiльки часу знадобилося нiмецьким полiтикам, аби сформувати новий уряд пiсля останнiх виборiв? Два мiсяцi. Та й зараз кажуть, що велика коалiцiя може розвалитися вже за рiк-два, тому що цей союз сформували партiї, якi були головними суперниками на виборах. Втiм, для нiмцiв зараз головне, що в країнi нарештi з'явився новий канцлер. До речi, вперше в iсторiї Федеративної республiки ним стала жiнка.
У клубi найбiльш впливових та могутнiх жiнок поповнення. Якщо ранiше у свiтi було 9 представниць прекрасної статi, якi керували цiлими країнами, то тепер таких вже 10. До клубу приєдналася Ангела Меркель - новий канцлер Нiмеччини.
На це призначення Ангела Меркель чекала 15 рокiв. Саме тодi, в часи об'єднання двох Нiмеччин, вона, фiзик за освiтою, зрадила науку i пiшла у полiтику. Про велике майбутнє поки що не йшлося. На користь фрау Меркель працювали не аби якi здiбностi, молодість i завзятiсть. Мiнусiв знаходили значно більше: не харизматична, поганий оратор, жiнка, протестантка, до того ж зi Схiдної Нiмеччини. Утiм, Ангела Меркель, не зважаючи на всi цi "але" впевнено долала полiтичнi сходинки. Активiстка християнсько-демократичного союзу, депутат, мiнiстр у справах молодi та навколишнього середовища в кабiнетi Гельмута Коля. Пiзнiше - генсек ХДС i лiдер цiєї ж партiї. Не дивно, що згодом саме вона очолила фракцiю ХДС, ХСС i саме їй союз доручив змагатися з Герхардом Шредером. Чистої перемоги не вийшло. Але два мiсяцi торгiв з колишнiми суперниками - i соцiал-демократи одержують 8 стiльцiв у кабiнетi, вона - посiдає крiсло голови уряду. Голосування в Бундестазi стало зiрковим часом лiдерки ХДС. За - 397, проти - 202. Ангела Меркель - канцлер Нiмеччини. Оплески, квiти. I традицiйне запитання, на яке вона просто не могла вiдповiсти "нi".
Норберт Ламмерт, президент Бундестага: "Я так розумiю, що ви приймаєте результати голосування. Але за вимогами протоколу я все одно повинен вас запитати - Ви згоднi?".
Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Так я їх приймаю".
Перша жiнка-канцлер. Перша полiтик зi Схiдної Нiмеччини, яка змогла обiйняти таку високу посаду. Перша голова уряду за останнi 4 десятилiття, яка пiшла на союз з суперниками i ризикнула очолити так звану велику коалiцiю. "Залiзна фрау", "канцлер у спiдницi" або "танк у квiтках". Примiрюючи на неї рiзнi призвизька, намагають спрогнозувати, якою буде Нiмеччина фрау Меркель.
Щiльнiше затягнути паски. Це девiз, яким Ангела Меркель планує керуватися у внутрiшнiй полiтицi. У спадок їй залишився величезний бюджетний дефiцит - майже 40 мiльярдiв євро i 5 мiльйонiв безробiтнiх. Як позбутися цих негараздiв вона знає - пiдвищити податки i економити, економити, i ще раз економити. Схема приблизно така: за рiк уряд на 3 вiдсотки пiдвищить податок на додану вартiсть. З'явиться i ексклюзивний податок для заможних. Кожен нiмець, який заробляє бiльше двохсот п'ятдесяти тисяч євро на рiк 3 вiдсотки змушений буде вiддати державi. Та й на пенсiю доведеться йти пiзнiше. Паралельно планують залучати й iнвестицiї. I тодi грошi до скарбницi потечуть рiкою.
Якою буде зовнiшня полiтика Нiмеччини за панi Меркель теж можна уявити. Одразу пiсля обрання вона вирушила у європейське турне. Першим ручку новому канцлеру цiлував французький президент Жак Ширак, потiм її бачили у штаб-квартирах ЄС та НАТО, i нарештi - в британського прем'єра Блера. Подiбна послiдовнiсть вiзитiв - не випадкова. Меркель мрiє перетворити Нiмеччину на лiдера Євросоюзу. Вона хоче бути посередником у вирiшеннi таких болючих проблем, як Конституцiя та бюджет ЄС. А до традицiйної вiсi Берлiн-Париж долучити нових членiв органiзацiї, наприклад Варшаву.
Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Глобалiзацiя кинула Європейському Союзу виклик. Це означає, що ми - усi країни органiзацiї - повиннi працювати разом".
Бути разом Меркель налаштована i зi Сполученими Штатами. Попередники посварилися з Вашингтоном, не пiдтримавши його намiрiв силою скинути Саддама Хусейна. Звичайно канцлер не вiдправить нiмецьких солдатiв до Iраку, але навряд чи американцi вимагали саме такого пiдвердження теплих почуттiв. А от iз Росiєю вiдносини, навпаки, стануть прохолоднiшими... Меркель добре володiє росiйською i зiзнається, що мрiє проїхатися потягом вiд Москви до Владивостока. Утiм, на вiдмiну вiд Шредера, вона навряд чи буде мало не щомiсяця зустрiчатися з Володимиром Путiним. I цiлком сумнiвно, що господар Кремля лiтатиме до Берлiна на кухоль пива і возитиме із собою хор кубанських казакIв. Утiм, вiд стратегiчного партнерства нi та, нi iнша країна не вiдмовляться. Нiмеччинi потрiбен росiйський газ, а Росiї - ключовий партнер у Європi. Бiзнес є бiзнес. Україна теж може розраховувати на певнi дивiденди. Ще до виборiв християнськi демократи критикували Шредера за неуважне ставлення до Києва. I вимагали подати Українi "євросигнал". Щоправда, це було до виборiв.
На те щоб помiняти Нiмеччину в панi Меркель є чотири роки. Наскiльки їй це вдасться буде залежати вiд здатностi домовлятися. В першу чергу зi своїми партнерами по великiй коалiцiї, якi дещо iнакше бачать майбутнє країни. Ангелу Меркель обрали канцлером. Тепер їй треба канцлером стати.