Закарпатские лесники нашли общий язык с оленями [ Редагувати ]
Закарпатські лісники навчилися розмовляти з Оленями. Вони копіюють голос тварини, використовуючи різні інструменти - від пластмасових пляшок, рога бика до екзотичних мушель. А імітують рев оленя для того, щоб порахувати поголів'я.
Іван Вишиван уже тридцять років виманює із лісу Оленів, імітуючи їхній голос. Каже, навчився копіювати ревіння тварини самотужки, чимало часу витративши на спостереження. Розмовляють олені між собою лише у шлюбний період. Дізнатися, чого хоче самець, можна за його голосом.
Іван Вишиван, лісник:
- Я вам дам дисципліну старого оленя, який шукає самку, ходить він шукає, він йде сто двіста метрів, триста+і він дає звук, о, я тут - підходіть!
Якщо самки знайшли свого оленя, то оберігають його, як зіницю ока. Про наближення небезпеки повідомляють особливим голосом.
Дмитро Тимчук, єгер Бичківського лісомисливського господарства:
- Одна пасе, одна голову держить уверх, і якщо самка побачить, що чоловік чи хтось підходить, вона два три рази дасть сигнал і всі розбігаються.
Для імітації ревіння оленя лісники використовують трубоподібні інструменти. Їх виготовляють самотужки із різних матеріалів. У давнину використовували - кору дерева, роги тварин та мушлі. Тепер - дмухають ще й у трубки від пилососа, пластмасову чи паперову пляшки. У сільському лісництві зібрали цілу експозицію таких інструментів.
Головне завдання лісників, - імітуючи голос Оленя, виманювати тварин із лісу, щоб порахувати їх поголів'я. За кордоном існують спеціальні конкурси та школи, в яких навчають копіювати ревіння самця. Іван Вишиван мріє, що такі незабаром з'являться і в Україні. Адже удома є чимало талантів.
А. Чернишков Марина Коваль. Юрій Ковальов. Новини. телеканал Інтер. Закарпаття.