У Слов'янську підраховують збитки від бойових дій (відео) [ Редагувати ]
Бої на Сході країни тривають. Не припиняються обстріли біля Мар'їнки - це поблизу Донецька.
Неспокійно і біля Луганська, Краснодона, Старої Краснянки.
Багато місцевих жителів, поневолі опинилися в центрі конфлікту та хочуть виїхати. Зараз армія домовляється з бойовиками про створення спеціальних коридорів. Про ситуацію на сході - далі в сюжеті.
Особливо небезпечна ситуація склалася в районі прикордонних населених пунктів - Амвросіївка, Ізварине, Маринівка і Степанівка. Тут сили АТО потрапили в оточення і поки не можуть його прорвати. Їх постійно обстрілюють з "градів", мінометів, важкої артилерії. Причому, відбувається це як з території України, так і з боку Росії. На підмогу нашим бійцям прийшла авіація. Літаки з повітря знищили три танки і два БТРи терористів. За минулу добу загинуло щонайменше п'ятеро вояків, двадцять - поранені.
Наші солдати воюють, звісно, не за гроші, а за ідею. Але навіть ту мізерну винагороду, яка їм належить - затримують.
Роман Остапов, військовослужбовець:
- Нам говорили офицеры, что будем награждены, буду прибавки, надбавки, но ничего не пришло нам, ни медалей, ни орденов, все достало вышестоящим офицерам.
Тим часом, напередодні підтвердилася інформація, що літаки Ан-26 і Су-25 були збиті російськими ракетами.
Владислав Селезньов, прес-секретар АТО:
- Є дані , що під стверджують інверсійний слід від ракети ймовірно, що ракета випущена з території Російської Федерації винищувачами, що вели наш літак з території Російської Федерації.
А в районі Слов'янська відновлюють інфраструктуру. Взялися за автомобільний міст через річку Сіверський Донець. Його при відступі підірвали терористи. На цьому місці планують збудувати так званий "важкий міст". Наразі, дорогу до річки обстежують сапери, потім - танки прокладуть колію - і тільки після цього будівельники зможуть почати роботу, не боячись підірватися на мінах.
- Тяжелым мостом будут пользоваться все. Вооруженные силы, чтобы мы продвигались вперед и мирное население. Мост грузоподъемностью до 60 тонн, то есть может ходить любая техника.
Також у місті демонтують укріплення бойовиків. Їх розбирають місцеві комунальники, за участю саперів і важкої техніки.
У самому Слов'янську продовжують підраховувати збитки. Міліція фотографує руйнування в приватному секторі. Без цих доказів власники будинків не отримають компенсації. Але люди й так у неї не дуже вірять. Тим часом, у місті почали ремонтувати магістральну лінію електропередач. Енергетики кажуть - коли її відновлять, можна буде нарешті запустити водогін і каналізацію.
Виталий Колесник, начальник славянского энергоснабжения:
- Включены 7 районов из 14. Частично, большая часть центра и часть микрорайона "Железнодорожный". Работают бригады совместно с МЧС, с саперами, по восстановлению электроснабжения поселка Семеновка и по окраинам города. Будет с водоснабжением потому включатся канализационные насосы.
Поки що люди носять воду з криниць та автоцистерн. Їх у місті п'ятнадцять.
Олег Дубовик, житель Слов’янська:
- Два раза в день. Утром и вечером. Потому что. И то, это я один живу. А если семья побольше, я думаю, и чаще ходят люди.
Також у місті нарешті запустили громадський транспорт. Не ходять тільки тролейбуси - через проблеми з електрикою. До міста потроху повертаються люди, які втекли від війни. Тож Слов'янськ хоч повільно, але оживає.
Олександра Казакова, Новини, телеканал "Інтер".