У Радбезі переконані, що боїнг був збитий не без допомоги Росії [ Редагувати ]
Експерти з різних країн світу прибувають в Україну для участі в міжнародному розслідуванні обставин авіакатастрофи. Цього вимагає уся світова спільнота. Рятувальники, які працюють на місці трагедії вже знайшли "чорні скриньки". Але фахівці підкреслюють - інформація з цих пристроїв не допоможе визначити, хто саме випустив ракету по літаку. Адже всі міжнародні оцінки зводяться до того, що Боїнг був збитий.
Співчуття королю Нідерландів, прем'єру Малайзії та рідним загиблих у зв'язку з падінням в Україні "Боїнга 777" висловили напередодні ввечері лідери більшості країн світу. Сам король - Віллем-Олександр та королева Максима, а також прем'єр-міністр країни - Марк Рютте, залишили повідомлення у книзі жалю за жертвами катастрофи, створеній в міністерстві юстиції. Трагедія стала головною темою позачергового засідання Ради Безпеки ООН. Його учасники зажадали ретельного міжнародного розслідування трагедії. Заяви в ході засідання Радбезу звучали досить різкі.
Юрій Сергєєв, посол України при ООН:
- Ця трагедія не сталася б, якби Росія не підтримувала терористів і не надавала їм зброю, в тому числі зенітну ракетну систему.
Однак всі без винятку країни Ради Безпеки підтримують резолюцію, запропоновану Лондоном. У документі наголошується - щоб розслідування було незалежним та повноцінним, всі сторони мають надати слідству негайний доступ до місця катастрофи. Пізніше малазійський прем'єр виступив із зверненням до ООН, де окреслив вимоги свого уряду до цієї спецоперації.
Наджиб Разак, прем'єр-міністр Малайзії:
- Перш за все уряд Малайзії вимагає гарантій безпеки для рятувальної команди. Друге: ми хочемо, аби сторони залишили місце катастрофи недоторканим, доки слідча група не закінчить свою роботу. І нарешті, якщо слідство доведе, що літак був збитий, - Малайзія вимагатиме покарати винних.
Тим часом спостерігачі ОБСЄ, які прибули на місце аварії, скаржаться - зараз вони не мають до нього повного доступу. Однак у Службі Безпеки України повідомили, найближчим часом створять 20-кілометровий квадрат безпеки.
Томас Гремінгер, Голова постійної ради ОБСЄ:
- Ми закликаємо всіх, хто має вплив на людей в цій території, подбати про те, аби умови доступу до місця трагедії - покращились.
Прем`єр-міністр Австралії - Тоні Еббот також наголосив - забезпечення безпечного доступу до місця катастрофи зараз має бути першочерговим завданням. Адже не можна допустити, аби катастрофа такого масштабу так просто зійшла з рук Росії.
Тоні Ебботт, прем'єр-міністр Австралії:
- Думка про те, що Росія може просто вмити руки, і зняти з себе відповідальність лише тому, що це сталось в повітряному просторі України - просо не витримує серйозної критики.
Зі своєю позицією виступив і Барак Обама. США готові надати будь-яку необхідну допомогу в розслідуванні обставин трагедії. Американські експерти уже їдуть в Україну. Сам же американський лідер звинувачує у всьому російську сторону. Мовляв, Путін міг вплинути на сепаратистів на Сході України, але не зробив цього. Та і літак збили із контрольованої терористами території
Барак Обама, президент США:
- Ми знаємо, що бойовики повністю озброєні і треновані. І це не випадковість. Все це відбувається завдяки підтримці Росії. Група сепаратистів не може збивати військові транспортні літаки, чи, як вони заявляють - збивати бойові літаки, без складного устаткування та спеціального тренування. І все це йде від Росії.
Шестеро спеціалістів у Київ відправить і Велика Британія. Вони допомагатимуть ідентифікувати та доставити додому тіла загиблих. Адже жертвами авіакатастрофи стало десять громадян королівства. В уряді ж країни кажуть - дедалі більше переконуються, що малайзійський літак збили проросійські сепаратисти. Росія ж тим часом будь яку причетність до скоєного - заперечує.
Олексій Комаров, речник Міністерства оборони Росії:
- Обращаем внимание, что Боинг 777 осуществлял свой полет вне зоны действия ПВО российской авиации, и находился в воздушном пространстве Украины под ее управлением организации воздушного движения.
В Пентагоні ж також переконують – "БУК", з якого найвірогідніше, збили літак - досить складна установка. І було би наївно думати, що сепаратисти могли би самостійно з ним справитись, без допомоги Росії.
Марія Биба, Олена Руденко, Новини, телеканал "Інтер"