У Новоазовську через окупантів не розпочався навчальний рік (відео) [ Редагувати ]
Українські міста і села на Сході України продовжують обстрілювати з території Росії. З систем "Смерч" атакували українські позиції неподалік - Веселої Гори, Валуйського, Дмитрівки та Побєди на Луганщині.
З "Градів" та мінометів - обстріляли й інші позиції - біля Плотини, Красної тАлівки та Дебальцевого. Зростає напруга і в районі Маріуполя.
Навколо Маріуполя стає гарячіше. Бої йдуть і в районі Широкиного. Що за 20-ть кілометрів від міста. Напередодні селище почала обстрілювати російська артилерія.
В населених пунктах Виноградне, Піонерське, Сопине - теж чути вибухи. Місцеві налякані. Багато залишають свої будинки.
Галина, мешканка Сопиного:
- В районе Широкино стреляют. Стреляют, наверное уже часа полтора, говорят якобы техника идет по таганрогской трасе в район Мариуполя, на восточный Мариуполь.
Андрій, мешканець Виноградного:
- Уезжают, приезжают военные, вертолеты слышно как летают. Так что все на взводе, все на машинах. Все в ожидании что будет завтра или что будет сегодня.
Все в растерянности, подвалы, покушать, пить, вещи. Кому-то некуда бежать, кому-то не за что.
У Маріуполі напередодні кілька тисяч городян вийшли на антиросійський мітинг. Закликали матерів російських солдатів - протестувати проти відправлення їхніх дітей на війну.
Прямо на мітингу склали присягу перші добровольці батальйону територіальної оборони. Мешканці - налаштовані боронити своє місто до кінця.
Дмитро, мешканець Донецька:
- Вышли на митинг, чтобы показать, что Донецк и Мариуполь - это Украина. Мы за то, чтобы здесь был мир.
Ніна, мешканка Маріуполя:
- Мы нарисовали - Украина - мой дом. Не ломай его. А вот это как будто бы сапог Путина. Он наступает и хочет поломать этот дом.
Напружена обстановка в захопленому російською армією Новоазовську. І хоча з продуктами у жителів проблем немає, знаходяться інші - навчальний рік у місті так і не стартував.
Також напередодні терористи призначили свого главу райадміністрації.
Олег Сидоренко, голова Новоазовської районної держадміністрації:
- Вчера пришли люди и поставили человека главой района. Я написал заявление на отпуск.
Танки по городу не ездят, они стоят по трассе, в Новоазовске не стреляют уже неделю. По окраинам сейчас слышны выстрели в селе Широкино.
А от у мирному Слов'янську все ще триває процес відновлення. В місті скоро має запрацювати пологовий будинок. Головлікар закрив пологове відділення за день до того, як його захопили терористи.
Тепер особисто бере участь у ремонтних роботах. Допомагають спонсори - закупили двадцять сім вікон.
Сергій Турєєв, головний лікар пологового будинку Слов'янська:
- У нас уже родильное отделение полностью застеклено. Остались откосы у нас. Сегодня мы определились по откосам - была бригада уже.
Породіль тут чекають уже з першого жовтня. Готові приймати майбутніх мам навіть із Луганська та Донецька.
Тисяча п'ятсот немовлят на рік, кажуть, не межа. Гуманітарну допомогу отримали в реабілітаційному центрі для неповносправних дітей. Шістдесят тонн усього найнеобхіднішого роздадуть нужденним.
Людмила Шевкунова, заступник реабілітаційного центру дітей-інвалідів:
- На данном этапе они просто даже элементарного не могут себе приобрести, и это им будет настолько реальная, существенная помощь, от которой они очень довольны.
В першу чергу, люди отримають продукти харчування. У продуктових наборах - крупи, масло, овочі, товари особистої гігієни. Жителям Слов'янська, які сидять без грошей, привозять і свіжий хліб. Це лише мізерна частина реальної допомоги, яку надають мешканцям.
Микола Скорик, перший заступник Національного комітету Партії розвитку:
- Идет зима, и необходимо переходить к восстановлению разрушенной инфраструктуры Донбасса. Потому что, людям здесь зимовать, времени очень мало.
Проблем у звільнених містах іще вистачає.
Переселенцям доводиться переоформляти отримання пенсії. А людям, які залишилися без роботи через окупацію терористів - шукати заробіток.
Олександра Казакова, ТК "Інтер"