Пасічники України зібралися на перший форум-фестиваль [ Редагувати ]

В прикарпатському мiстечку Стрий розпочався перший форум-фестиваль пасiчникiв України. Мета акцiї - не лише дегустацiя меду. Бджолярi з'їхалися сюди радше для обмiну досвiдом. Бо це заняття стає дедалi популярнiшим. I почати його опановувати можна тепер зi шкiльної лави.
Курс бджiльництва у школi органiзував її колишнiй директор Микола Гунько - нинi заступник голови Вiнницької мiськради. Вiн не лише розробив програму занять, а й написав першi посiбники для юних пасiчникiв. Та й зараз, працюючи в мерiї, Микола Митрофанович не полишає викладацької роботи i знайомить пiдлiткiв з незвичним предметом.
Микола Гунько, викладач бджільництва: "Важко було тiльки зі створенням матерiальної бази. Тому що те, що ми стягнули, ви бачите, наприклад, тут, я можу навiть сказати, що навiть iнститути не мають такого забезпечення, як маємо ми. I всi лабораторні, практичнi роботи ми виконуємо пiд мiкроскопом i з усiма приладами. Все проходить, я вважаю, на достойному рiвнi".
Захоплення бджiльництвом викладач поєднує ще з одним хоббi - фотографiєю. I тепер у школi є не лише профiльний клас з назвою "Золота бджола", а й власна виставка "Бджолиний свiт".
Леся Шаповалюк, заступник директора школи з виховної роботи: "Мiкрорайон нашої школи - це переважно приватний сектор, i багато хто має свою власну пасiку. Навiть серед учнiв нашої школи є дiдусi, вiдомi бджолярi, тому для багатьох дiтей це справдi потрiбний курс".
Теоретичнi знання закрiплюються на практицi. Поряд зi школою є мiнi-пасiка з 10 вуликами. Влiтку їх вивозять в один з районiв областi. А на свята школярi частують усiх власноруч зiбраним медом.