Вакцинація в регіонах: сільська місцевість ігнорує імунізацію [ Редагувати ]
За весь період програми вакцинації в Україні від Ковіду ледве щепились 12 відсотків населення. Якщо на початку кампанії люди активно йшли на щеплення, то зараз темпи відчутно пригальмовуються. Здебільшого ігнорують вакцинацію у сільській місцевості, та районних центрах. Чому так відбувається - з'ясовував Станіслав Кухарчук.
Село Мошни - за сорок кілометрів від Черкас. О дев'ятій ранку біля станції юних техніків збираються люди. Раз на тиждень тут проводять вакцинацію проти Ковіду. Цього разу щеплення мають отримати працівники місцевих закладів освіти. Щоправда, самі вони цьому не надто раді.
Любов Нечушкіна, викладач музичної школи села Мошни:
Ви знаєте, багато інформації начулися вже і тому, якось боїмося, чесно сказати. Кажуть, вродє б добровільно, але якщо ви, директор сказала на педраді, не провакцинуєтесь, наш заклад буде опечатаний.
Аби люди не боялися, медики показують вакцину, яку спеціально привезли з Черкас - це вже відомі Коронавак і Пфайзер. Валентин - перший у черзі і заходить до кабінету з острахом.
-Я не хочу, я не хочу …- Давай , давай. - Це ужас…
У хлопця - це перша вакцинація, тому він помітно нервує. Каже - не так боїться ймовірних наслідків, як самого уколу. Але через хвилювання його навіть не помічає.
Дехто з освітян свідомо отримує вже другу дозу вакцини. Прийшли близько пів сотні працівників садочків та шкіл. За натовпом через дорогу з підозрою спостерігають продавчині місцевого ринку. Пані Надія каже - вакцинуватися не піде навіть під примусом.
Пані Надія, жителька села Мошни:
- Ні , не хочу ! - А чого? - Бо чорт його знає, що вони туди ковбасять, що воно там накладено - юшки якоїсь набовтають та дадуть, що і очі вилізуть до завтра.
І таких жителів у Мошнах чимало, запевняє сімейна лікарка Ганна Путря. Ще з весни вона проводить агітацію серед своїх пацієнтів, та результати поки що не тішать.
Ганна Путря, сімейний лікар амбулаторії села Мошни:
В Мошнах відсоток вакцинованих не великий, але я думаю, що ця ситуація дуже швидко виправиться, як тільки підуть перші пацієнти, в нас завжди так …у нас же народ чекає, поки не буде ситуація СОС.
Та й у цілому по області статистика вакцинації - мало оптимістична. З весни тут щепилися лише 12 відсотків населення.
Лариса Кошова, заступник голови Черкаської ОДА:
Для того, щоб ми сформували колективний імунітет і подолали коронавірусну хворобу і почали жити нормально, скинувши маски - це має бути понад 50 відсотків до 70…то нам ще є над чим працювати.
Тим часом ковід невпинно набирає обертів. Лише за цей тиждень добова кількість нових випадків інфікування зросла майже в 5 разів - із 46 пацієнтів у понеділок до 209 у п'ятницю.