Федерація військово-технологічного спорту провела турнір з перегонів БпЛА [ Редагувати ]
Військово-технологічний спорт - новий напрямок, який стрімко почав розвиватися в Україні не так давно. Серед активних його представників - оператори безпілотників. Сьогодні вони збиралися, щоб показати свої навички та визначити найкращих пілотів. На турнірі побував і Анатолій Журавльов.
Один за одним пілоти FPV-дронів направляють свої технологічні "пташки" на дистанцію. На маршруті потрібно подолати 8 перешкод. І це не завжди просто!
Це - другий турнір з перегонів БпЛА, організований під егідою Федерації військово-технологічного спорту. Змагаються оператори й в особистому заліку, і в командному.
Наталія Лебедь, секретар суддівської колегії турніру:
Будуть обиратися перші 3 місця - найменший проміжок часу, який пролетять пілоти. За командні місця - будемо обирати середній час, за скільки пролетіла команда. Ми брали за основу міжнародні якісь змагання, які були вже, не знаю скільки років, але це відносно новий вид спорту. І покращуємо залежно від побажань наших учасників.
Богдан, інструктор Київського сертифікаційного центру безпілотної авіації:
Розпочав свою кар'єру в ФПВ з симулятора. Дуже багато часу потратив - близько 300 годин, сидів там ночами. Ми їздимо до хлопців на передову, навчаємо їх літати й працювати під РЕБами.
А зараз Богдан - інструктор. Разом з колегами підготував вже чимало фахівців, які дронами нищать російських окупантів на передовій. Хоч про проведення турніру дізнався буквально за кілька днів до заходу, питання, чи брати участь у ньому - навіть не виникло.
Організатори кажуть: такі змагання - один з напрямків у створенні активного співтовариства Федерації військово-технологічного спорту, що допомагає комунікації цивільних українців та наших захисників.
Андрій Савенко, підполковник ГУР Міноборони України, віцепрезидент Федерації військово-технологічного спорту України:
Це є платформою для спілкування між виробниками, які діляться якимись інноваціями кожен між собою. По-друге, всі військові діляться своїм досвідом бойовим. Та й взагалі вони отримують тут масу задоволення. Є платформою для реабілітації тих військовослужбовців, які зараз знаходяться на відновленні.
Артур Булигін, президент Федерації військово-технологічного спорту України:
Ми підписали меморандум про співпрацю з Міністерством молоді та спорту, в цьому році ми підписали меморандум з Міністерством оборони України, вони також бачать у цьому перспективу. Наша мета - щоб військово-технологічний спорт був визнаний, увійшов в реєстр національних видів спорту України.
Тож попереду - великі плани, чергові схожі турніри та інші заходи. Усе задля об'єднання фахівців у пошуку нових технологічних ідей, що допоможуть нашим захисникам на передовій.