У Парижі відкрили Український дім "Volia Space" [ Редагувати ]
Українська воля до перемоги на Олімпійських іграх у Парижі. У столиці Франції запрацював український дім "Воля-спейс". Це головний культурний та медійний центр України на цих змаганнях. У центрі зараз працює наша знімальна група.
Український дім розташували у паризькому парку "Ла Віллетт", поруч з іншими національними представництвами. На вході - уламок трибуни з харківського стадіону, пошкодженого внаслідок російської атаки. Поруч - саморобна штанга: труба і два автомобільних колеса. З нею тренувався легкоатлет Андрій Проценко під час окупації Херсонщини. Зараз його снаряд підіймають разом очільники спортивних міністерств України та Франції.
Відчути, в яких умовах доводиться тренуватися нашим спортсменам, тут може кожен охочий. Саме для цього й створили цей простір - уперше в історії Олімпійських ігор. Гасло українського осередку - "Воля до перемоги".
Матвій Бідний, т.в.о. міністра молоді та спорту України:
Не думаю, що в нього є сьогодні аналоги. У сучасних олімпійських іграх фактично не було ситуацій, коли якась країна, яка потерпає від повномасштабної агресії, дозволила собі виступати на Олімпіаді.
Вадим Гутцайт, президент НОК України:
Для нас украй важливо, щоб у Парижі на Олімпійських іграх під час повномасштабної війни був Український дім. Щоби весь світ ще раз побачив, щоб ми нагадали й ми нагадуємо кожного дня, що відбувається в Україні.
Серед перших відвідувачів - міністерка спорту Франції Амелі Удеа-Кастера. Її країна не лише сприяла організації українського простору в Парижі, а й виділила мільйон євро на підготовку наших спортсменів до Ігор, загалом забезпечивши для них три тисячі годин тренувань.
Амелі Удеа-Кастера, міністерка спорту Франції:
Це справді честь для Франції приймати цей Український дім тут, у парку Ла-Віллетт. Ми хотіли втілити цей надзвичайний проєкт. І коли ми вперше говорили про нього, то не знали, як це зробити. Але нам вдалося. Завдяки роботі чудової команди. Ми знаємо, через що ви пройшли. Ми хочемо якнайкраще вас підтримати - до перемоги.
Від початку повномасштабного вторгнення Україна втратила понад пів тисячі спортивних обʼєктів. На фронті або під час ракетних атак загинули більш як 400 спортсменів. Що таке тренуватися в умовах війни, на собі знає український дзюдоїст Дільшот Халматов. Він прийшов до "Воля-спейсу" розповісти про свій досвід.
Дільшот Халматов, учасник Олімпійських ігор з дзюдо:
Одного разу я приїхав після турніру. І кожного дня о третій ночі, місяць десь, близько місяця, обстріли були і ти не міг нормально тренуватися, ну, просто дуже тяжко було зранку прокидатися і йти на тренування, коли ти пів ночі не спав.
Щодня "Простір волі" приймає українських олімпійців, тренерів, зірок спорту та шоубізнесу, музикантів, режисерів. Тут працюють виставки, відбуваються кінопокази та мультимедійні презентації. В експозиції - крихітні копії культурних памʼяток України, які знищила росія. Розбомблений драмтеатр у Маріуполі, зруйнований житловий будинок у Миколаєві, прострілена башта Донецького аеропорту. Виставку привіз мистецький проєкт "Україна в мініатюрі".
Ліна Романуха, провідна спеціалістка з питань культури та мистецтва програми "Долучайся":
Вона теж говорить про ті складні умови, в яких доводиться спортсменам працювати. Про зруйновану інфраструктуру, знищені життя, і так само ми представляємо ці обʼєкти, тому що спорт - це завжди була частина української культури. Тут у нас представлений аеропорт донецький. Тобто знову-таки цим обʼєктом ми нагадуємо про те, що війна в Україні триває не два з половиною роки, вона триває значно більше.
Програма медійного представництва України розрахована на 15 днів. Серед запрошених гостей - Джамала, Еліна Світоліна, Андрій Шевченко, Олександр Усик та Євген Клопотенко, який презентуватиме у "Воля-спейсі" український борщ, внесений до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.