Сегодня исполняется 155 лет со дня рождения Врубеля [ Редагувати ]
Сьогодні минає 155 років від дня народження Михайла Врубеля. За життя митець реалізував себе майже у всіх видах і жанрах зображального мистецтва - від живопису до театрального мистецтва. У столиці ще збереглися роботи його ранньої творчості: Врубель розписував Володимирський собор, Софію Київську та Кирилівську церкву. Бачила його творіння й Ольга Соколовська.
Глибокі очі волошкового кольору Емілії Прахової колись підкорили видатного художника, - розповідає її правнучка Олександра. Образ Емілії Львівни надихнув Врубеля, коли він працював над іконою Божої Матері в Кирилівській церкві.
Олександра Прахова, правнучка Емілії Прахової:
- Внешность у нее была несколько необычная, потому что она не была красавицей в общепринятом смысле, она была небольшого роста и достаточно шумная особа.
До Києва молодий Врубель приїжджає на запрошення чоловіка Емілії Прахової для роботи над іконостасом Кирилівської церкви. Він працює дуже швидко. Всі настінні розписи художник закінчує практично за півроку. На них Врубель відтворює обличчя реальних людей і своє власне.
Ірина Марголіна, заступник гендиректора національного заповідника Софія Київська:
- Свой автопортрет передает в образе апостола Луки.
Фахівці кажуть: саме у столиці і сформувався особливий, врубелівський стиль. Тут тепер - і одна з найбільших у світі колекція київського періоду художника.
Наталя Агеєва, провідний науковий співробітник Київського музею російського мистецтва:
- Можно глазами великого художника увидеть наш Киев. Увидеть тех., кто в Киеве жил. Можно увидеть, глядя на работы Врубеля, как растет трава на Куреневке, как пасутся кони.
І додають - київський період творчості Врубеля був найсвітлішим у його творчості. Пізніше у роботах митця вже переважає трагізм.
Ольга Соколовська, Юрій Романюк, Микита Ісайко, "Новини". Телеканал "Інтер"