Родители обеспокоены весом школьных ранцев детей [ Редагувати ]
Батьки школярів занепокоєні вагою ранців, які дітям доводиться щодня носити на плечах. За їхніми словами, портфелі, під зав'язку запаковані підручниками та іншим шкільним приладдям, важко підняти навіть дорослому. Чому тягар знань настільки непідйомний з'ясовувала Ольга Вихованська.
Івано-Франківські учні поспішають до школи. За собою тягнуть кілограми знань.
Батьки занепокоєні: не те, що для дитини, для дорослого це важка ноша. Мама п'ятикласниці Ірина щодня доносить ранець до шкільних дверей. Каже: через тяжкі підручники у дитини уже почалися проблеми зі здоров'ям.
Ірина Воробець, мама п'ятикласниці:
- Ми ходимо на лікувальну фізкультуру. Тому що уже появився сколіоз. В тому році не було, в цьому є уже задатки.
За медичними нормами, вага повного ранця має не перевищувати десять відсотків від маси тіла учня. Отже, портфель п'ятикласника мав би важити не більше трьох кілограмів. Але, як показує практика, це далеко не так.
Ольга Вихованська, кореспондент:
- Це звичайний портфелик п'ятикласниці зі звичайної школи. Усе зайве. як-от мобільний та ключі виймаємо. Після того як у ранці залишилося тільки найнеобхідніше, підручники, зошити та інше шкільне приладдя - зважуємо. Виходить майже 5 кілограмів.
Вага суттєво перевищує норму. А це може призвести до сколіозу та інших захворювань, кажуть лікарі.
Юрій Балюк, завідувач відділенням травматології та ортопедії обласної дитячої лікарні:
- Той же остеохондроз чи зміни з боку серцево-легеневої системи. Це все може бути.
Педагоги розводять руками і думають, як полегшити дітям життя. У цій школі дозволяють ділитися книжкою із сусідом по парті. А найкраще було б, кажуть освітяни, закупити на кожного два комплекти навчальних посібників.
Людмила Москалюк, учитель української мови та літератури спеціалізованої школи N 5:
- В нас практично є де залишити підручники. Але це є неможливо, бо підручниками забезпечують одним комплектом. А якщо для батьків, це великі витрати.
Медики ж тим часом кажуть: кількість захворювань опорно-рухового апарату зростає. Випадки сколіозу частішають у геометричній прогресії. Наразі його фіксують у більш як у половини школярів області.
Ольга Вихованська, Зіновій Афтанас, Новини, Телеканал "Інтер", Івано-Франківськ.