Архитектура Львова пользуется популярностью в кино [ Редагувати ]
Кінолегенди Львова. Ми продовжуємо серіал про унікальні українські місця кінозйомок. Завдяки багатій історії і давній архітектурі, львівські вулички легко підходять під різні епохи і стилі. Саме тому там створювались різноманітні кіноінтер`єри. Їх досліджувала Софія Гордієнко.
В одному Львові можна побачити десятки європейських міст. Наприклад - площа Ринок. Ну чим не Флоренція? Буквально за кутом вулиця Вірменська схожа на латинський квартал Парижу. А проспект Свободи це - справжній Відень.
Режисерське око миттю вихоплювало найкращі плани. Ось, стара чорно-біла казка про чарівний голос Джельсоміно. В якості Італії - кам`яниці на Ринковій Площі . Пропагандистький фільм «Майор Вихор» - переносить нас у військовий Краків. Хоча, насправді, це знову Львів.
А ось де найповніше використано "старе місто" - так це у "Дартаньяні і трьох мушкетерех".
- Опять скрипит потертое селдло...
В той час як радянські режисери вибирали Львів через хорошу натуру - закордонні - зваблювалися через ціну.
Петро Ратковець, екскурсовод:
- В 1996-му році коли до Львова приїхав відомий режисер Франческо Россі, він знімав тут фільм перемир`я, чи перепочинок - можна і так і так перекласти з італійської. От власне Россі приїхав до Львова тому що тут було дешевше ніж в Польщі.
Щоправда, з роками, знімати у Львові стає дедалі важче. Ось кадри з військової комедії 2008-го року "Гітлер Капут". Дія відбувається в Берліні. Такий нижній план біля Оперного Театру вибрали для того, аби в кадр не потрапив "Львів сучасний".
Львівський оператор Юрій Данкевич - співпрацював з кількома знімальними кіногрупами. Каже, попри переваги місто має і свої недоліки.
Юрій Данкевич, оператор:
- Найкраще знімати зранку, коли нікого немає. Всі сплять, ніхто не припаркований, вулички вільні, тоді - та, це одна з найкращих пір, коли це можна робити.
Але окрім самих вулиць і відомих споруд вулиць, залишаються ще знімальні майданчики - це львівські дворикі і ... дахи. Вони, переважно, не зіпсовані ані рекламою, ані сучасними ремонтами.
Як з Одеського оперного театру робили Лувр, а вулички видавали за неапольські? І чому саме в Одесі люблять знімати пригодницькі фільми - про все це дивіться завтра у наступному сюжеті нашого серіалу.