Тысячи жителей частного сектора Днепропетровска остались без питьевой воды [ Редагувати ]
У Дніпропетровську без питної води залишилися мешканці майже тисячі приватних осель. У місцеве озеро спускають каналізаційні стоки - і бруд потрапляє у водоносний горизонт. Оскільки водогону у приватному секторі немає, люди довгі роки користувались водою зі свердловин. Але тепер це небезпечно для здоров'я. Про те, як дві тисячі людей опинились на сухому пайку - далі.
Довгі роки озеро Куряче було улюбленим місцем відпочинку мешканців лівобережжя Дніпропетровська. Але нещодавно люди помітили: на поверхні води з'явилася брудна плівка. І стійкий запах каналізації. А якість води зі свердловин помітно погіршилася.
Анастасія Турбуєва, мешканка Дніпропетровська:
- Воняет, она грязная стала, мутная, даже питьевая вода - она желтеет. В декабре мы уже обнаружили.
Юлія качає воду зі свердловини, але не для пиття. Нею хіба що город поливати. Жінка переконана: вода стала такою через забруднення озера.
Юлія Полтавцева, мешканка Дніпропетровська:
- Озеро 8 метров глубиной. А все наши скважины, из которых мы действительно пьем воду - от 11 до 16 метров. Поэтому это все соединяется подземными водами!
Проби води мешканці здали на аналіз у незалежну лабораторію.
Антоніна Будагова, хімик-аналітик:
- Цветность, перманганатная окисляемость и запах превышает допустимые нормы в два раза. Я б такую водичку, конечно, не пила бы.
А от у самому озері хімики знайшли ознаки наявності каналізаційних стоків. Зокрема, амоній. Люди пред'явили претензії водоканалу. Там усе перевірили й відповіли: їхні мережі з озером не з'єднані.
Олена Шавкова, головний спеціаліст з охорони навколишнього середовища Дніпроводоканалу:
- Сбросов канализационных стоков в озеро не существует. Есть сбросы ливневого коллектора, который водоканалу не принадлежит.
У водоканалі припускають: одне з підприємств могло "врізатися" у ливневий колектор, і скидати туди відходи. Мешканці звернулися до комунальників - щоб ті негайно обстежили ці колектори, адже вони на їхньому балансі. Але реакції досі немає. Мовчить і міська санепідемстація. Тим часом мешканці вимушені купувати питну воду.
Наталя Грищенко, Евген Коденцов, Новини, Телеканал "Інтер", Дніпропетрвоськ