В Харькове продолжается митинг в поддержку задержанных в ОГА [ Редагувати ]
Сьогодні київський районний суд Харкова має обрати запобіжний захід для підозрюваних у масових безладах та захопленні обласної держадміністрації. Судові слухання розпочались напередодні. 65 людей звинувачують в організації масових заворушень. Їм загрожує до 8-ми років ув'язнення. Біля будівлі суду чергували наші кореспонденти.
Харківський мітинг змінив дислокацію. Біля будівлі облдержадміністрації порожньо, люди пікетують Київський райсуд. Тут мають обрати запобіжний захід для затриманих напередодні в адміністрації. Поки що відомо, що їх - 65. Усі чоловіки, більшість харків'яни, але є і з інших регіонів. Хтось прийшов сюди довести невинність затриманих, а хтось - сподівається знайти своїх зниклих родичів. Наприклад, у Михайла пропали брат і племінник. Чоловік показує заяву у міліцію.
Михайло Балагура, родич затриманих:
- Они были в Харькове на площади, информации никакой нет на сегодняшний день.
Спартак був одним з керівників захоплення. Тієї ночі пішов. Каже - про штурм знав заздалегідь, людей попереджав, щоб розходилися, але багато хто залишився ночувати. Запевняє, всі вони - мирні мітингувальники.
Спартак, учасник захоплення облдержадміністрації:
- Если заходили пьяные - у нас их выводили, если челвоек заходил с оружием, он счиатлся провокатором, коктейли молотова мы не заносили, это сделали провокаторы чтобы нас дискредитировать.
Будівлю суду охороняє кордон міліції. У багатьох на рукавах зелені стрічки. Під колір харківського прапора. З такими пов'язками всі правоохоронці-харків'яни. Присутні міліціонери пояснюють - усю групу підтримки пустити до суду - не можуть.
Олексій Бойко, в.о. керівника Харківського міського управління МВС:
- В начале заседания судья определит, если заседание октрыто, пройдет ровно столько человек - активисты, журналисты, сколько вмещает зал - родственники, это вы определитесь сами.
Суддя приймає рішення - засідання буде відкритим. Судити кожного з шістдесяти п'яти затриманих будуть окремо. Прокуратура для більшості вимагає запобіжний захід - ув'язнення в СІЗО. У суддів на винесення рішення - є три дні. Щоб встигнути - засідати будуть навіть вночі.
Лідія Калініна, Олександр Яновський, телеканал Інтер, Харків.