Люди на Донбасі по кілька місяців чекають на перепустки [ Редагувати ]
Потрапити на окуповану частину Донбасу або виїхати з неї нині можливо лише за спецперепусткою. Чи легко її отримати офіційно і чи можна у незаконний спосіб? Дізнавалися наші кореспонденти.
"Я люблю своє місто, але не виключаю можливості, що його доведеться покинути".
З Андрієм ми зустрілися в центрі Донецька. На околиці, де він живе, зараз неспокійно. Його сім'я, як і багато інших, задумалась про переїзд.
Нині рятівний коридор всього один - Горлівка-Артемівськ. Автобуси з Донецька їздять щогодини. Але не всі пасажири дістануться до місця призначення.
"Заходять, перевіряють у всіх перепустки. Якщо людина є, то його пропускають. Якщо в електронній базі немає - висаджують".
Заявка на перепустку в зону АТО подається в електронному вигляді. Андрій - програміст, але навіть він не відразу зметикував що робити і куди надсилати документи.
"Офіційного сайту немає, доводиться лазити по якихось формах. В принципі, для людини, яка щодня має справу з комп'ютером це не проблема, а ось для бабусь, думаю, так, це буде проблемою", - каже Андрій.
Учитель української мови і культури Марина Денисенко вже зібрала реліквії своєї родини. Має намір виїхати до бабусі в Запоріжжя. Документи на перепустку подала три місяці тому.
"І мені на пошту повинні надіслати. Або номер реєстраційний. Або вже потім інформацію про те, що дозвіл дано. Але ніякої інформації немає ".
Вона навіть відвозила оригінали документів на блокпост. Минув ще місяць, а пропуску досі немає. Зате на форумах Донецька і області повно оголошень на тему "допомога в оформленні перепусток". Ми вирішили зустрітися з посередником.
" - Роблять вони якісно хлопці. І взагалі, якщо чесно он молодь, яка звідси їде, дуже задоволена.
- Через СБУ? ..
- Так, через Маріуполь. Так що контора серйозна дуже".
Тисяча гривень і готовий пропуск за 5 днів.