На Тернопільщині запрацювала водна поліція [ Редагувати ]
На Тернопільщині запрацювала водна поліція. Правоохоронці допомагатимуть ловити браконьєрів на водоймах та перевірятимуть кермувальників суден. Серед пріоритетних завдань також запобігання нещасним випадкам на воді. За пів року кількість загиблих в Україні уже перевищила загальну минулорічну статистику. Потонуло майже сімсот людей, з них 76 - діти.
Правоохоронці водної поліції працюють на Тернопільському ставі. Місцеві так називають одне з найбільших штучних озер України. Зараз це найпопулярніше місце відпочинку. На березі й у воді щодня сотні відпочивальників.
Цьогоріч на водоймах Тернопільщини потонуло 25 людей, 4 з них - діти, кажуть правоохоронці. А це майже вдвічі більше, ніж торік. Завдання водної поліції - запобігати таким трагедіям.
Володимир Івашко, начальник сектору водної поліції Тернопільського районного управління поліції:
У нас на цей час є літньо-купальний сезон. На Тернопільському ставі є два пляжі. На пляжах дуже багато дітей, зараз навчання немає, то вони відпочивають на канікулах. Ми пояснюємо правила поведінки на воді, правила купання.
- Доброго дня. Як у вас справи? А ви вмієте плавати добре? - Так. - Обережно, бо ви далеко від берега, а тут глибоко. - Ми знаємо. - Беріть ближче до берега, аби ви були на мілкішій глибині.
На озері чимало не лише відпочивальників, а й водного транспорту. Ось мчаться двоє на скутері.
На водоймах, як і на дорогах, має бути порядок. Судно - це транспортний засіб. А отже, кермувальники повинні мати посвідчення та судновий білет на плавзасіб.
Володимир Івашко, начальник сектору водної поліції Тернопільського районного управління поліції:
Наші основні задачі - контроль, і перевірка судноплавства малих маломірних суден на водоймах Тернопільської області.
- Маєте посвідчення водія? - При собі не маю. - А де? - Маю дома. - Посвідчення водія чи маєте курси? - І курси, в Кам'янці-Подільському проходив, чесне слово.
За кермування судном без документів - передбачено адміністративний штраф. Та цього разу поліцейські обмежуються попередженням.
Їдьте додому, беріть посвідчення судноводія, приїжджаєте, ми перевіряємо і ви собі дальше плаваєте.
Також поліція перевіряє, чи тверезі водії суден. За п'яне кермування на воді - штраф 17000 гривень.
Утім, цим обов'язки водної поліції не обмежуються. Працівники підрозділу також ловлять браконьєрів. Виходять з рибоохоронним патрулем та державною екоінспекцією у рейди. І вже мають перший "улов".
Володимир Івашко, начальник сектору водної поліції Тернопільського районного управління поліції:
Пріоритетною у нас водоймою є річка Дністер, яка має довжину в області 162 кілометри. У нас вже були непоодинокі факти браконьєрства. Це вилов незаконним методом, а саме сітками ставними, громадян притягнуто до відповідальності.
Нині підрозділи поліції на воді працюють у більшості областей України.