Нововведення в освіті: що зміниться для школярів і студентів [ Редагувати ]
Менш як тиждень залишається до старту нового навчального року. Вже у неділю, 1 вересня, до шкіл підуть близько сімдесяти тисяч дітей. Саме така кількість учнів, визначили у Міністерстві, буде навчатися очно за партами. І цей навчальний рік - останній, коли батьки та діти можуть ще вибирати форму навчання - дистанційну чи офлайн.
А вже з 1-го вересня 2025 року навчання у приміщеннях шкіл стане обов'язковим - про це на щорічній освітній конференції заявив міністр освіти Оксен Лісовий. Які ще нововведення чекають на школярів та їх батьків - далі у матеріалі наших журналістів.
Руслан Циганков - учитель інформатики та фізики одного зі столичних ліцеїв. Завдяки новаторському підходу до викладання та власним освітнім роликам у соцмережах Руслан став справжньою інтернет-зіркою.
Руслан - один з учасників освітньої конференції, що в ці дні проходить у Києві. Має намір донести думку, що майже постійне навчання в дистанційному форматі - спочатку через пандемію, тепер через повномасштабну війну - має негативні наслідки для школярів. Зокрема, діти втрачають навички живого спілкування.
Руслан Циганков - вчитель фізики та інформатики ліцею №176 м. Києва:
У нас величезна втрата знань в учнів, просто величезна, і це показують результати НМТ, НМТ простіше ніж ЗНО, ЗНО там була ціла історія, а це ще простіше іспит, і його завалюють.
Щоб якомога більше українських дітей у новому навчальному році сіли за парти в навчальних закладах мають бути укриття. Це головна умова офлайн-режиму навчання.
Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України:
Сьогодні ми сфокусовані на укриттях в регіонах, які найбільше потерпають і несуть найбільші ризики, ми розробили відповідну методику оцінки ризиків, маємо червону, помаранчеву зону, де ми фіксуємо першочергово будівництво укриттів, це прифронтові прикордонні регіони, і нам вдалося достатньо добре закрити цю потребу: 2,5 мільярди було в бюджеті передбачено, і ще додатково 5 мільярдів тиждень тому було виділено, і ми майже на 85 відсотків закриваємо всі прифронтові регіонні потреби.
Втім облаштування укриттів не єдиний освітній пріоритет, наголошують урядовці. Сучасні школярі вимагають цифрових нововведень, чи швидше "технологічної магії", як кажуть у Мінцифри. Аби полегшити роботу освітян і дати змогу батькам легше контролювати процес навчання дітей, посадовці планують впровадити новий мобільний застосунок "Мрія".
Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України:
У нашому фокусі залишається також, як вбити бюрократію, ми розуміємо, скільки документів вам приходиться заповнювати, і думаю, що після старту "Мрії" - це можна оптимізувати.
Журнал з оцінками школяра, розклад занять, домашніх завдань та освітніх планів - усе це міститиме застосунок "Мрія".
Це зручна альтернатива численним паперовим документам - кажуть вчителі. Щоправда, на шляху впровадження цифрових нововведень можуть виникнути певні перепони.
Руслан Циганков - вчитель фізики та інформатики ліцею №176 м. Києва:
З цим електронним журналом - взагалі класно, оціночки виставляєш собі в комп'ютері, супер! Але відключення світла, були такі проблеми, коли ти записував на листочку. Це реалії, в яких ми живемо.
Готують оновлення і для випускників, які отримали державні гранти на оплату контрактного навчання в університетах.
Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України:
Гранти, які ось будуть дуже скоро видані для абітурієнтів, і вони також зможуть співфінансувати для вступу у виші, вони також будуть відображатися, ці сертифікати на гроші в "Дії".
А отже, збирати документи чи подовгу стояти в чергах буде не потрібно. Вся необхідна інформація з'являтиметься у мобільному додатку "Дія".