Унікальна фотоекспозиція: учні перетворили світлини Другої світової на живу історію [ Редагувати ]
Історія оживає. У Києві до Дня пам'яті та Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учні ліцею "Кадетський корпус" представили фотоекспозицію. Понад сто фронтових світлин підлітки обробили за допомогою штучного інтелекту. Що врешті вийшло - розкажуть мої колеги.
Герої чорно-білих світлин, зроблених в середині минулого століття, жестикулюють і виявляють емоції.
Артем Грицаєнко, ліцеїст-кадет столичного ліцею № 23 "Кадетський корпус":
Ці фотографії були оживлені за допомогою штучного інтелекту. Тобто ми пам'ятаємо своїх близьких, рідних, прадідів чи бабусь, які так чи інакше зробили великий внесок в нашу перемогу. І ми дуже вдячні тим людям, які зараз оборонять нашу батьківщину, які зараз носять форму або так чи інакше беруть участь в нашій безпосередній перемозі.
Ідея оживити людей, зазнімкованих на фото воєнного часу, з'явилася просто на уроці, каже вчитель інформатики.
Давид Потьомкін, учитель інформатики:
Це ставка командуючих біля Полтави. Далі йде, от після цього, зараз звільнення Києва. Ми використовували декілька штучних мереж.
До повномасштабного вторгнення рф Давид Потьомкін жив у Маріуполі. Майже місяць був у місті під російською окупацією.
Давид Потьомкін, учитель інформатики:
Тому що в мій будинок авіаційна бомба прилетіла до ВТП Верховку і два верхні поверхи повністю знесло. І дивлячись на ці фотографії, можемо побачити майже те ж саме, як були повністю зрівняні міста. Як і у Другій світовій війні, так і у мене центр городу повністю був майже зруйнований.
Чоловік переїхав у Київ. Нині своїх учнів навчає не тільки основам інформатики та азам користування штучним інтелектом, а й намагається виховувати в них повагу до історії. 120 світлин, які змогли оживити, разом із дітьми шукали в мережі, збирали по знайомих.
Софія Шиян, ліцеїстка столичного ліцею № 23 "Кадетський корпус":
Мені стало цікаво дослідити фото Другої світової війни, особливо знаючи, що це фотографії не просто з інтернету взяті, а взяті з історії моїх педагогів, моєї адміністрації. І оживляючи фото, я могла відчути події, які були тодішні в сучасності. І це дуже важливий поштовх, який допомагає впровадити щось старе, накладаючи на нього нові фільтри.
Усі ці "живі" фото - це міст між поколіннями, переконані організатори виставки. А ще - додаткове нагадування: пам’ять про тих, хто боронив Батьківщину за часів Другої світової, і тих, хто поклав життя за свободу в наші дні, має жити вічно.
Наталія Головіхіна, директорка столичного ліцею №23 "Кадетський корпус":
Це головне, для того, щоб не повторювалася страшна війна, яка, на жаль, сьогодні є. Щоб не гинули наші діти. У нас сьогодні загинуло 9 наших випускників, вже не прийшли додому. І ми дуже хочемо, щоб настав цей мир. А для того, щоб мир був в країні, ми повинні пам'ятати нашу історію, вивчати її.
До 80-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ліцеїсти передали також насіння польового червоного маку військовим Сил безпілотних систем. Зернята розпорошуватимуть дронами над українськими полями на сході країни - як нагадування та знак вдячності до всіх, хто поклав життя за Україну.