У Києві проходить XIX форум з вроджених та набутих вад серця [ Редагувати ]
Розвиток кардіології в умовах війни. У Києві проходить 19-й український форум із вроджених та набутих вад серця. Медики з різних регіонів України, і з інших куточків світу діляться досвідом щодо методів лікування в кардіології та кардіохірургії. Які світові інновації представили на заході цьогоріч? Мої колеги розкажуть.
На цих кадрах хірурги проводять операцію під назвою "Росса". Це не нова, але ефективна альтернатива протезуванню серцевого клапана.
Це сорокарічна жінка, без скарг, яка лабораторно виконала розгляд серця і виявила новоутворення. Такі великі операції з видалення новоутворень.
А це вже кадри 3D-ендоскопічної операції на серці. Через відсутність великих розрізів пацієнти відновлюються швидше, але спеціальне обладнання для таких втручань є лише у кількох лікарнях України. Про технології, які здатні покращити галузь кардіології - говорять нині на 19-му українському форумі з вроджених вад серця.
Сергій Варбанець, завідувач відділення дорослої кардіохірургії Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України:
Це все, що охоплює питання дорослої кардіології й кардіохірургії: ішемічна хвороба серця, клапанні вади серця, трансплантація серця. Ці методики є дуже рідкісними, навіть у країнах східної Європи, у тому числі. Це міжнародний досить потужний форум, і ми намагалися запросити наших друзів, таких топових спеціалістів.
Георгій Маньковський, медичний директор центру кардіології та кардіохірургії Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України:
Дуже відомі кардіохірурги, кардіологи всього світу доєднаються до нас онлайн. Це буде онлайн-трансляція, це будуть записи, це будуть статистичні дані, це буде обмін досвідом між людьми, між запрошеними спеціалістами. Пряма трансляція з нашої операційної, в який буде проводитись процедура електропорації.
Участь у столичному Форумі узяли понад 150 фахівців. Молодий хірург Павло переконаний: обмін досвідом та нові знання необхідні медикам. Адже під час війни кількість хворих на інсульти та інфаркти зросла і серед цивільних, і серед військовиків.
Павло Шепетько-Домбровський, хірург:
Це, по-перше, дуже корисно для лікарів загальної практики: терапевтів, кардіологів. Просто про обізнаність, про такі опції. Тому що вони існують в Україні. Багато людей навіть не знають, що ми робимо такі високоспеціалізовані процедури, так само як це робиться в Америці чи в Європі.
Віктор Ляшко, міністр охорони здоров'я України:
Сьогодні понад 90% всіх госпіталізованих з інфарктами, інсультами приїжджають в ті лікарні, в яких можуть лікувати інфаркти, інсульти. Що значить можуть лікувати — це є контракт з Національною службою здоров’я України, є закуплені лікарські засоби, які дозволяють лікувати ці хвороби, плюс є діагностичне обладнання. Коли ми говоримо про такі конференції — це вчергове показує, що повинно робитись для того, щоб потім групи спеціалістів будуть приїжджати на місця, оцінювати, так званий клінічний аудит проводити.
Учасники форуму кажуть: вітчизняна кардіологія не стоїть на місці - усе більше іноземців обирають для лікування саме Україну. Визнає українські досягнення і світова спільнота. Днями директор Центру кардіології Ілля Ємець став шостим лікарем із європейського континенту, який увійшов до закритої професійної організації кардіохірургів США.
Ілля Ємець, директор Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України:
Ця організація дуже потужна, вона впливає на розвиток всіх країн. По-перше, це не просто визнання, а це відкриваються перш за все двері для молодих людей, українців у світову кардіохірургію.
Форум із вроджених та набутих вад серця триватиме два дні. Долучитися до заходу можна й в онлайн-режимі - посилання на трансляцію є на сайті Всеукраїнської асоціації кардіологів.