На Буковині відкрили простір ментального перезавантаження [ Редагувати ]
Простір ментального перезавантаження відкрили на Буковині. Унікальну виставку "Моменти стійкості щодень" відвідали вже чимало жителів Чернівецької області. Переконують: експозиції й справді допомагають віднайти внутрішню рівновагу та зміцнити стійкість. Дзеркала-афірмації, зона турбулентності, практики самопідтримки та інтерактивні інсталяції. Як саме все це допомагає подбати про ментальне здоров’я - з'ясовувала Ольга Лучек.
Аліні – 15. Вона евакуювалася з Харкова. Своїм глімером - тобто миттю, яка викликає приємні відчуття - називає запах випічки в рідному домі. Саме цієї затишної атмосфери дівчині вкрай не вистачає.
Аліна, учениця Чернівецького багатопрофільного ліцею:
Це нагадує мені про дім, про теплі спогади якісь, про те, що я люблю.
Через війну Аліні довелося пережити багато. Каже: виставка гарний спосіб віднайти внутрішню рівновагу.
Аліна, учениця Чернівецького багатопрофільного ліцею:
Ти сидиш, ти чуєш тільки, що тобі кажуть, ти не дивишся, що відбувається навкруги, і так заспокоюєшся, просто розслабляєшся, думаєш, тобі стає якось так легше. Ти виходиш як інша людина.
Різноманітні експозиції, а це: дзеркала-афірмації, зона турбулентності, інтерактивні інсталяції - допомагають відвідувачам спробувати прості, але дієві методи регуляції емоційного стану.
Юлія Басняк, заступник директора Чернівецького багатопрофільного ліцею:
Це щось таке нове, цікаве, неординарне, звісно, діти так само як і дорослі в такі важкі часи переживають великий стрес, такі заходи, такі речі, звісно, відкладаються в їхній пам’яті, через це мені здається, що ініціатива чудова, вона буде допомагати дітям хоча б трошки відчувати себе дітьми, відчувати себе захищеними...
Софії сподобалися сенсорні вправи. Саме дотики до різних текстур найбільше вплинули на її емоції.
Софія, учениця Чернівецького багатопрофільного ліцею:
Крупи, мох, тирса, манка є, це дуже класно, зупиняє, якось розслабляє від зовнішньої суєти.
Зараз дослідити навколишній світ - це якось дуже складно, тому що дитина в самому навчанні, в якійсь суєті незрозумілій, не розуміє саму себе, а тут ти приходиш, можеш зняти стрес, послухати, доторкнутися і все.
Проєкт реалізовано за підтримки ЮНІСЕФ та Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи Олени Зеленської. Тут є все для того, щоби зміцнити внутрішню опору у стані тривоги.
Георгій Гранічук, координатор проєкту "Моменти стійкості щодень":
Спершу ці всі локації дуже експресію у них викликають, тобто емоції, вони починають цікавитись всім, але потроху, потроху заспокоюються і починають більше з цим контактувати.
Альона Атаманюк, перша заступниця голови Чернівецької обласної військової адміністрації:
Ми живемо в період, коли дітки кожен день знаходяться в умовах, коли відбуваються сигнали повітряної тривоги, і вони можуть терміново переходити в укриття, моменти невизначеності, вони потребують стійкості від кожного, і особливо це важливо для діток. Адже моменти дитинства їм ніхто не поверне назад.
Триватиме виставка "Моменти стійкості щодень" до 19 грудня.